Ana SayfaGüncelInstagram, ünlülerin para kazanmasını kolaylaştıracak!

Instagram, ünlülerin para kazanmasını kolaylaştıracak!

Instagram, son zamanlarda kullanıcılar arasında para alışverişini gerçekleştirmek için birçok yeniliği platforma getirdi. Bunlardan biri ise Rozetler. Rozetler, bir süredir belirli hesaplarda test edilen bir özellikti, bu özellik sayesinde kullanıcıların belirli hesapların canlı yayında rozet satın alarak bazı ayrıcalıklar kazanabiliyor ve bu sayede yayını yapan kişiye maddi destek olabiliyor.. Şirket şimdi bu özelliği daha geniş bir kitleye açmaya hazırlanıyor.

instagram rozetler

Rozetler sayesinde Instagram kullanıcıları, rozet satın aldıkları hesabın canlı yayınlarında bazı ek özellikler kazanıyor. Bu rozete sahip olan kişiler canlı yayında bir yorum bırakırsa kullanıcı adının yanında kalp şekinde bir rozet beliriyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların her kalp için 99 cent ödeme yapılması gerekiyor. Yaklaşık 3 dolara mal olan bu kalp setini tane ile de alabiliyorsunuz. Yani 1 veya 2 tane de alma seçeneğiniz bulunuyor. Ayrıca Instagram canlı yayınlarında sağ altta bulunan kalp butonunun üstünde rozet satın alan kullanıcılar için farklı bir kalp getirildi. Kullanıcılar isterlerse bunu, isterlerse klasikleşmiş kalp butonunu kullanabilecek. Yani tamamen isteğe bağlı.

Instagram, uzun süredir devam eden Koronavirüs pandemi döneminde diğer insanlarla etkileşime geçmenin başka yollarını arayan insanlar nedeniyle Canlı yayınlarda yüzde yetmiş artış gözlemlediklerini belirtti. Bu, aslında Instagram’ın bir süredir gündeminde olan Instagram içerik üreticilerine para kazanma yolları sunmak için bir fırsat haline gelmişti. Şirketi halen daha devam eden Koronavirüs pandemisini fırsata çevirmeye devam edecek gibi duruyor. 

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir