Ana SayfaGüncelInstagram, Uygulamada Çocuklara Daha İyi Destek İçin Bir Ebeveyn Rehberinin Yeni Sürümünü...

Instagram, Uygulamada Çocuklara Daha İyi Destek İçin Bir Ebeveyn Rehberinin Yeni Sürümünü Yayınladı

Okula dönüş zamanı ve çocukları dijital dünyada bu temaya uygun hale getirmek için Instagram, ‘okula dönüş’ rehberiyle halka açılıyor. Uygulama , daha fazla kontrol ve gizlilikle bağlantılı platformun özelliklerine tam bir genel bakış sağlayan ebeveyn kılavuzunun

yeni sürümünü yayınladı . Aynı şekilde, uygulamada ebeveynlere genç kullanıcılar için ihtiyaç duydukları rehberliği veren birçok not var. Ve evet, bu çok önemli, diye ekliyor şirket.

Bu haber geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından duyuruldu ve yetişkinlerin genellikle gençlerin gerçek hayatlarını nasıl varsaydıklarını ve sosyal medyada tanık olanların çok farklı olduğunu ortaya koydular. İkisinin nasıl bu kadar iyi bağlantılı olduklarını öğrenmek sizi dehşete düşürebilir. Bu, çoğu gencin konuyla ilgili düşüncelerini ve duygularını ifade etmeyi sevdiği yerdir. Benzer şekilde, onları bu uygulamada harika fikirler keşfederken arkadaşlarıyla takılırken bulacaksınız.

Ve evet, karışık bir duygu torbası. Bazılarını seveceksin, bazılarını çok değil. Ancak drama, romantizm veya endişe olsun, tüm etkileşim biçimleri yaşamın bir parçasıdır. Web’de olsun ya da olmasın, gerçek bu ve uygulama ebeveynlerin bunun sadece teknolojiyle bağlantılı olmadığını anlamasını istiyor. Ancak, uygulama bu yolla daha da kötüleşebileceğini düşünüyor.

Pek çok araştırmacının öne çıkıp bu uygulamayla bağlantılı büyük tehlikeler hakkında konuştuğu doğru. Ve okula geri dönmenin ek baskısı elinizde olduğunda, neden birçok insanın endişeli olduğunu anlayabiliriz.

İnsanlar hayatlarını pek çok başkasıyla karşılaştırmaya başladıkça sosyal medya ruh sağlığına zarar verebilir. Uzmanların endişelendiği şey, bu tür sonuçların taşıdığı tehlikelerdir. İşte tam da bu noktada Instagram’dan gelen Rehber devreye giriyor. Elinize alıp derinlemesine incelemenizi öneririz. Ve çeşitli bölgelere ve dillere göre yaklaşık 40 farklı varyasyon mevcuttur.

Kılavuz, bu eklenen özelliklerin her birinin nasıl çalıştığı da dahil olmak üzere, uygulamanın hem gizlilik hem de güvenlik seçeneklerine tam bir genel bakış sağlar. En önemlisi, kullanıcıların uygulamada kimin neyi gördüğünü nasıl sınırlayabileceği ve sınırlı bir kitleyle bir şeyler paylaşmanın burada başarının anahtarı olduğudur.

Bu arada, birçok eleştirmenin genç nesil için önemli bir endişe alanı olduğunu düşündüğü DM güvenliği ile bağlantılı ayrı bir bölüm ayrılmıştır. Ebeveynlerin çocuklarına rehberlik edebilecekleri ve onlarla günümüz ve çağda çevrimiçi güvenliğin ne kadar önemli olduğu hakkında konuşabilecekleri harika bir yol olan bazı notlar var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir