Ana SayfaGüncelInstagram, videolar hakkında yeni bi karar aldı!

Instagram, videolar hakkında yeni bi karar aldı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, uzun zamandır kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve daha ileri noktaya taşımak için birçok yenilik yaptı ve günümüzde de yapmaya devam ediyor. Şirket, bugün platforma yüklenen videolar hakkında önemli bir karar aldı.

Instagram’da 60 saniyeden kısa tüm videolar Reels’e çevrilecek

Instagram, bilindiği üzere Reels’e çok değer veren bir firma. TikTok rakibi bu platform, ilk çıktığı günden bu yana birçok geliştirme güncellemesi aldı ve almaya devam ediyor. Kullanıcılar, bu zamana kadar videolarını ister Reels ister normal şekilde yükleyebiliyordu. Artık 60 saniyeden kısa tüm videolar otomatik olarak Reels videosuna çevirilecek.

Normal video ile Reels arasında birçok fark bulunuyor

Kısa süre sonra, videoların en boy oranı gibi kriterlere bakılmadan tüm videolar Reels videosuna dönüştürülecek. Ancak normal videoların Reels’de nasıl görüneceği merak konusu. Çünkü Reels ve normal videoları birbirinden ayıran birçok şey var. Örneğin Reels en fazla 40 saniyeye kadar çıkarken normal videolarda bu sınır 60 saniye. Reels videoları temelde dikey çekim videolardan oluşurken normal videoların çoğu yatay çekim oluyor.

İleriki zamanlarda 60 saniyeden kısa tüm videoların Reels’e taşınması ile birlikte Reels platformunda neler değişeceğini hep birlikte göreceğiz. Yeni gelişme olması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak Haber – DOW

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir