Ana SayfaGüncelInstagram, web sürümüne önemli bir yenilik yapıyor!

Instagram, web sürümüne önemli bir yenilik yapıyor!

Birçoğumuzun kullandığı sosyal medya platformlarından biri de şüphesiz Instagram. Şirket, özellikle bu aylarda çok fazla yenilik yapıyor. Bugün şirket, Web sürümünde gönderi istatistiklerini görüntülemeyi sağlayacak yeni bir özellik kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

instagram

Gönderi istatistikleri Web sürümünden görüntülenebilecek

Artık Instagram kullanıcıları, paylaştıkları gönderilerin istatistiklerine Web sürümünden de ulaşabilecekler. Daha öncesinde sadece mobil cihazlardan erişilebilen bu özellik, özellikle büyük sosyal medya hesapları kullananlar için çok önem taşıyor. Şirketin mobil uygulamanın yanında Web kullanıcılarını da mutlu etmesi gerekiyor. Çünkü platforma önemli derecede fazla sayıda insan Web sürümünden erişiyor.

Masaüstü sürümünden hala daha yükleme yapılamıyor

Gönderi ve hikayelerin henüz yüklenemediği masaüstü sürümünde gönderi ve hikaye yükleme özelliği gelmeden neden böyle bir yenilik yapıldığı kullanıcılar tarafından şirkete sorulan sorular arasında. Evet, siz masaüstü sürümünden bir gönderiyi görüntüleyebilir, beğenebilir, yorum yapabilir ve kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda hikayeleri de görüntüleyebilip yanıt dahi verebilirken gönderi ve hikaye paylaşımının neden yapılamadığı sorusu henüz yanıt bulmuş değil. Üçüncü parti uygulamalar ve eklentilerle bunlar yapılabiliyor ancak bu uygulamalar ve eklentilere şifrenizi vermenizin büyük risk taşıdığını hatırlatmamızda fayda var.

Özellik şu anda test aşamasında

Masaüstü sürümüne gelecek bu yeni özellik şu anda çeşitli ülkelerdeki bazı kullanıcılarla test ediliyor. Sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından bildirilen bu özellik yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir