Ana SayfaGüncelGoogle Chrome'dan yeni sosyal medya özelliği!

Google Chrome’dan yeni sosyal medya özelliği!

Dünyaca ünlü web tarayıcısı Google Chrome, %63.5 pazar payı ile en çok kullanılan Web tarayıcısı konumunda. Google, Chrome için her geçen gün yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Bugün, Chrome tarayıcısında özellikle sosyal medyayı aktif kullanan kişiler için önemli bir sosyal medya yeniliği yapıldı!

chrome sosyal medya

Site linki hızlıca sosyal medya platformlarında paylaşılabilecek

Artık bir internet sitesine girdiğinizde Chrome arama çubuğunun sağında sayfanın da sağ üstünde yeni bir uçak simgesi belirmeye başladı. Bu simgeye tıklayan kullanıcılar bulundukları sitenin linkini Facebook, WhatsApp, Twitter, LinkedIn ve Mail üzerinden hızlıca paylaşabilecekleri yeni bir özelliğin eklendiğini fark ettiler.

Zamandan tasarrufu sağlayacak

Önceden bir sitenin linkini sosyal medya platformlarında paylaşabilmek için her platformun sitesini ayrı ayrı açmanız gerekiyordu. Bu da kullanıcıların zamanını önemli ölçüde öldürüyordu ancak artık bu yeni paylaşım özelliği sayesinde kullanıcılar zamandan tasarruf edecekler.

İlk etapta sadece Windows ve ChromeOS kullanıcıları kullanabilecek

Şu anda test aşamasında olan özellik, ilk etapta sadece Windows ve ChromeOS işletim sistemlerinde bulunan Google Chrome tarayıcısı üzerinde çalışacak. Yani MacOS, Linux, Android, iOS gibi işletim sistemlerinde şu an için özelliğin kullanılması mümkün değil.

Eğer ki siz de özelliği test etmek istiyorsanız şu adresleri Chrome arama çubuğuna yazarak ilgili yerlere gidebilirsiniz. Ancak Chrome sürümünüzün güncel olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

chrome://flags/#web-share

chrome://flags/#sharing-hub-desktop-app-menu

chrome://flags/#sharing-hub-desktop-omnibox
chrome sosyal medya
Bu seçenekleri etkinleştirdikten sonra tek yapmanız gereken şey tarayıcıyı yeniden başlatmak. Bu işlemi yaptıktan sonra örneğin bir blog sayfasına giderek üstteki uçak simgesi ile paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz!

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir