Ana SayfaGüncelInstagram, Yeni Kontrol Özelliklerini Duyurdu!

Instagram, Yeni Kontrol Özelliklerini Duyurdu!

Birçok kişinin Instagram’ın TikTok’un bakış açısını kopyalamasının tam bir felaket olduğunu düşünmesinden büyük tepki çektikten sonra, Adam Mosseri daha fazla değişiklik yapmak için geri döndü.

Instagram CEO’su kısa süre önce video mesajı sırasında, platformun kullanıcıların uygulama deneyimini daha sevimli ve özelleştirilmiş bir ilişki haline getirmek için mümkün olan her şeyi nasıl yaptığını söylerken yakalandı.

Birçoğu, Instagram’ın özelliğinin Makaralarda değil, görüntülerinde yattığından şikayet etti, ancak uygulamanın CEO’su, istatistiklerin aksini kanıtladığı için farklı olması için yalvardı. Devam eden denemenin yalnızca kullanıcı geri bildirimlerini görmek için bir deneme olduğundan bahsetti, ancak platform için en fazla geliri sağlayan şey olan Reels’in nasıl öne çıkmaya devam edeceğini vurguladı.

Şimdi, Mosseri kontrol özelliklerini vurguluyorUygulamanın kullanıcıları için genel Instagram deneyimlerini daha iyi şekillendirmenin bir yolu olarak. Bu şekilde, kullanıcıların yayınlarını platformda görmek istediklerine göre özelleştirebileceklerini umuyordu.

Kontroller, Erteleme, İlgilenmiyorum, Akışı İzleme ve Sık Kullanılanlar Akışı gibi seçenekleri içeriyordu.

Bu bilgi, Mosseri’nin Twitter’daki yeni durumu aracılığıyla sağlandı ve burada kontrollerden pek çoğunun bilmediği gizli mücevherler olarak bahsetti.

Favoriler ve Takip Edilenler Mart ayında kullanıma sunuldu ve kullanıcıların en önemli gördükleri içerik oluşturucuların ve kişilerin içeriklerini görmelerini sağlıyor.

Ancak, kullanıcıların ilgilenmediklerini gördükleri içerik veya beğenilerine uymayan öneriler varsa, bunun da kolay bir yolu vardır. Gönderinin üst kısmında bulunan üç noktaya basın ve ilgilenmiyorum veya ertele’yi seçin. Uygulama, bu tür içeriği kullanıcılara bir daha göstermemek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Mosseri, bunun kullanıcıların görüntüleme deneyimini daha iyi şekillendireceğini umuyor ve hesaplarında istedikleri diğer kontroller hakkında daha fazla geri bildirim almayı umuyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir