Ana SayfaGüncelInstagram gönderilerine zamanlama geliyor!

Instagram gönderilerine zamanlama geliyor!

Bu özellik uzun zamandır Instagram’ın İçerik Stüdyosu’nun bir parçası olsa da, yeni bir zamanlama aracının olası lansmanını duyuyoruz.

Şirket, Makaralar da dahil olmak üzere tüm gönderilerini doğrudan uygulama üzerinden planlayabilecekleri bir araç aracılığıyla kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlamaya çok hevesli. Haber bize , kullanıcıların Instagram’daki planlama sürecini daha da iyileştirecek yeni araç hakkında tweet atan

hevesli bir sosyal medya uygulaması araştırmacısı Alessandro Paluzzi sayesinde geldi.

Bu, artık en uygun bulduğunuz zaman, sabit zamanlarda Hikayeler, resimler, videolar ve Makaralar gönderebileceğiniz anlamına gelir.

Aslında işlevsellik açısından düşünmeye başladığınızda, bunu çok büyük bir yükseltme olarak görmüyoruz. Bunun nedeni, kullanıcılar gerçekten yapmak isteselerdi, araç son 2 yıldır İçerik Stüdyosu’nda mevcut olduğundan bunu yapabilirlerdi.

Aynı şekilde, Meta’nın yenilikçi bir Reels API’si ile ilgili yeni bir duyuru daha yaptığını gördük. Bu, Makaraların üçüncü şahıslar tarafından sağlanan araçlar aracılığıyla zamanlamasını sağlayacaktır. Bu nedenle, bu, çeşitli Instagram içerik biçimlerinizin çok çeşitli şekillerde planlanabileceği yeni bir olasılığın önünü açar.

Aracın devrim niteliğinde ve çok hoş bir çaba olduğunu görüyoruz. Sürekli hareket halinde olan ve Instagram’ın araçlarıyla içerik üretmesi gereken sosyal medya yöneticileri olarak çalışanlar için de büyük bir anlaşma olacak.

Böyle bir planlamayı gerçeğe dönüştürme yeteneğinin, tek bir uygulamaya güvenip başka bir uygulama üzerinden planlamaya izin vermek yerine, kullanıcıların oyunlarının zirvesinde kalmalarına gerçekten izin verebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca, bu, sınırlamalar sunan yerel olmayan araçlarla ilgili tereddütleri ortadan kaldırır.

Şimdilik, asıl lansmanı ve bu konuda kullanıcılar tarafından alınan geri bildirimleri bekleyeceğiz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir