Ana SayfaGüncelInstagram, yeni özelliğini Türkiye'de test ediyor!

Instagram, yeni özelliğini Türkiye’de test ediyor!

Popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, gün geçtikçe bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Sunmuş olduğu yenilikleri ilk olarak belirli bir kitle ile test eden platform, daha sonrasında dünya çapında kullanıma açıyor.

Şirket, son olarak iki yeni özelliği ile gündeme geldi. Söz konusu olan yeniliklerde bir tanesi ise yalnızca Türkiye’deki kullanıcılar tarafından test edilecek. İşte detaylar…

Hikayeler için ‘Geri Al’ butonu geliyor

Instagram’ın en popüler özellikleri arasında yer alan Hikayeler, kullanıcıların gün boyunca yaptıklarını paylaşmalarını sağlayan bir özellik olarak bulunuyor. Ancak hikaye atılacağı zaman unutulan ya da yanlış yazılan bir durum meydana gelebiliyor. Alınan bilgilere göre Instagram, bu gibi durumlarda kullanıcılara yardımcı olacak bir ‘Geri Al‘ butonu üzerinde çalışıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Instagram-yeni-ozelligini-Turkiyede-test-ediyor-9.jpg

Sosyal medya uzmanı @yousufortaccom‘un yapmış olduğu paylaşıma göre şirket, Türkiye’deki bazı kullanıcılarda ‘Geri Al’ butonunu test etmeye başladı. Hikayeler paylaşımında kullanılan bu özellik, paylaşımları tamamen silmeden Geri Al butonuyla düzenlemenize yardımcı oluyor.

Instagram, gönderi sabitleme özelliği getiriyor

Instagram’ın getireceği bir diğer özellik ise Twitter benzeri Gönderi Sabitleme oluyor. Uzun zamandır beklenen bu özellik, çok sevdiğiniz gönderilerin altlarda kalmasının önüne geçiyor. Bu sayede profilinizi tarihe göre değil, kendi isteğinize göre ayarlayabilmeniz mümkündür.

Instagram, yeni özelliğini Türkiye'de test ediyor!

Sık sık haber sızdırmasıyla bilinen Alessandro Paluzzi‘nin duyurduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar, daha estetik ve düzenli bir profile sahip olabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir