Ana SayfaYazılımiPhone SE hiçbir zaman yüz tanıma sistemiyle gelmeyecek!

iPhone SE hiçbir zaman yüz tanıma sistemiyle gelmeyecek!

iPhone SE hakkında son 2 haftadır ortaya çok değişik iddialar atılıyor. Uygun fiyatlı ve küçük boyutlara sahip olan yeni nesil eski tasarım telefon iPhone SE yüz tanıma sistemiyle gelmeyecek. Apple bir açıklama yapmadı ama mantıklı düşündüğümüzde bu telefonun asla yüz tanıma sistemiyle gelmeyeceğini görebiliriz. Steve Jobs’un satış politikasında asla büyük ekran telefon satmak yoktu ve kendisi de bunu çok net bir şekilde ifade etmişti. Bu söylemden sonra ise yeni telefonlar büyük ekran olarak çıkmıştı ama aynı zamanda sonradan yeni bir model olan iPhone SE tanıtılmış ve telefonun oldukça küçük hatlara sahip olduğunu görmüştük.

Steve Jobs anısına ve aynı zamanda küçük ekran telefon kullanmayı seven insanlar için ortaya çıkan yeni telefon oldukça muhteşem bir fiyata sahip olmadığı için ülkemizde tercih edilmiyor. Telefonun boyutları küçük olduğu için iOS güncellemeleri konusunda sıkıntı çıkarmıyor ve telefonun oldukça hızlı olduğu söyleniyor. Telefonun uygun fiyatlı olması bekleniyordu ama tam tersi oldu ve yeni çıkan İphone’lara benzer bir fiyatı oldu. İnsanlar bu yüzden küçük ekran yerine büyük almayı tercih ediyorlar. Büyük genelde herkesin tercihi oluyor!

İPHONE SE YÜZ TANIMA SİSTEMİYLE GELMEYECEK

Yeni teknoloji olan yüz tanıma sisteminin, parmak izi okuyucusundan çok daha güvenliği olduğu Tim Cook tarafından dile getirilmişti. Testler çok başarılı olduğunu göstermiyor ama insanlar yüz tanıma sistemini iPhone SE modellerinde istiyorlar ve haliyle dedikodu haberler çıkarıyorlar. Eğer sizde bu telefona yüz tanıma sistemini geleceğini düşünüyorsanız yanıldığınızı belirtmek isteriz. Küçük boyutlu telefonlarda artık  yeni nesil teknoloji beklemek oldukça yanlış bir hareket olacaktır.

Salih
Salih
Sosyopat.com.tr ile farkı hissedin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir