Ana SayfaGüncelKazara Atılan Twitter Gönderisi Viral Bir Trendi Ateşledi

Kazara Atılan Twitter Gönderisi Viral Bir Trendi Ateşledi

Bugünün zamanında herhangi bir şeyin viral hale gelmesi asla çok uzun sürmez. Ve bu, bir tren şirketinin Twitter’da yanlışlıkla tek kelimelik tweet’lerin patlamasına yol açan bir paylaşımıyla kanıtlanabilir.

ABD Başkanı Joe Biden’den uzay şirketi NASA’ya kadar herkes çoğunluğa atlıyor.

Hevesli bir sosyal medya ve Twitter kullanıcısıysanız, özellikle şu anda merkezde olduğunu görmüş olabilirsiniz. Bu kadar çok firmanın uygulamaya şifreli temalı tek kelimelik gönderiler koyması şaşırtıcı.

Eğilim aslında ABD’de Amtrak adlı bir tren şirketi , gönderisinde ‘trenler’den başka hiçbir şey içermeyen bir mesajı tweetlemeye başladığında gerçekleşti. Bu, kabul ettikleri ve o zamandan beri viral hale gelen bir hataydı.

Tweet, 183.000’den fazla beğeni ve 23.000’den fazla retweet almayı başardı. Ve Cuma günü öğleye doğru, hepsinin en viral trendi olarak ön plana çıktığını görüyorduk.

Kartal gözlü bazı Twitter kullanıcıları sayesinde hata fark edildi ama biz farkına varmadan ülkenin dört bir yanından firmalar kervana katıldı ve onların izinden gitmeye başladı. Sonunda elde ettiğimiz şey, en eşsiz viral trenddi.

Ama şunu söylemeliyiz ki, bu kesinlikle tuhaf bir büyülenme şeklidir. Biden , Marvel süper kahramanları, NASA , herkes trendi yakaladı.

Ülke başkanının ‘demokrasi’ teriminden başka bir şey söylemeyen bir tweet atmak için günlük görevlerine ara verdiğini hayal edin! Tehdit altında olduğunu ve çilenin arkasındaki amacının bu olduğunu söylüyor. Onun için, Trump’ın aşırı görüşleri ve muhtemelen siyasete girmesi onu endişelendirdi ve hayranlarının ve takipçilerinin nasıl hissettiğini bilmesini istedi.

Kriket hayranları, efsanevi topa vuran oyuncu Sachin Tendulkar’ın eğlenceye katıldığını görmek için kesinlikle şaşkına döndüler. Tek yaptığı, en sevdiği sporun adını koymaktı ve işte, hepsi bu kadardı. Sırada , hesabı bu trendin bir parçası olmak için sadece adını yazan

Süper Kahraman efsanesi Deadpool geldi. Ama The Washington Post’u gördüğümüzde kesinlikle şok olduk.öne çıkın ve trendin kendi tasasız ve eğlenceli versiyonunu yazın. Sadece haber kelimesini tweetledi.

NASA kesinlikle geride kalmak istiyor gibi görünüyor. Bu nedenle, evren terimini 61 milyon kullanıcıdan oluşan bir hayran kitlesine tweetlediler. Bundan sonra, Mariott Hotel de aynı plana dahil oldu ve otel terimini ortaya koydu ve Mailchimp bunu e-posta terimiyle takip etti.

CNET , teknoloji terimini kullanmaya karar verdiğinde Amtrak’la dalga geçmeyi bırakamadı ve Radyo yayınlayarak NPR’nin de dahil edilmesi gerekiyordu.

Gördüğünüz gibi, bir trend saniyeler içinde viral oldu ve ülkedeki en büyük isimlerden bazıları katılmaktan korkmadı.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir