Ana SayfaGüncelLinkedIn bağlantı ön izlemelerini test ediyor!

LinkedIn bağlantı ön izlemelerini test ediyor!

Popüler sosyal medya şirketlerinden biri olan LinkedIn, bağlantı ön izlemeleri için önemli bir yeniliğe gidiyor. Bu özellik platformda paylaşılan bağlantıların ön izlemelerini daha şık bir hale getiriyor.

Bu özellik, Facebook‘un 2017 yılında bağlantı ön izlemeleri konusunda yaptığı yenilikle neredeyse aynı. Ancak Facebook, bu özelliğe çok tepki geldiği için geliştirmeyi bırakmıştı. LinkedIn ise bu konuda hiç geri adım atmayacakmış gibi duruyor.

LinkedIn

Sızdırılan bu görüntülere baktığımız zaman LinkedIn ‘e gelecek bu özelliğin bir detayının ise bağlantı hakkında bilgi verilen kısmın bağlantı ön izlemesindeki arkaplan rengiyle aynı olduğunu görüyoruz. Bazı durumlarda aynı olamasa bile o renge çok yakın bir renkte olacak.

Bu değişiklik uygulama kullanım deneyiminizi etkilemeyecek aksine daha kolay hale getirecektir. Bu özellik uzun zamandır beta testindeydi fakat geçtiğimiz günlerde bir anda beta sürümünden de kaldırıldı. LinkedIn uygulamasının Bugün tekrar beta sürümüne eklenen bu yeniliğin artık testlerinin tamamlanmaya yaklaştığını ve kısa zaman içerisinde tüm kullanıcılar için kullanılabilir duruma gelebileceğini de ekleyelim.

Facebook da bu özelliği test ediyor

Aynı zamanda Facebook da bu özelliği test ediyor. Şirket, bağlantı ön izlemesi rengiyle uyumlu yazı arkaplanı özelliğini kısa bir süre önce test etmeye başlamıştı. Geçmiş zamanlardan beri sürekli bitmeyen bir rekabet içinde olan LinkedIn ve Facebook’un sürekli yenilikler yaptığını görmek de kullanıcılar açısından iyi karşılanıyor.

Covid-19 pandemi dönemi, şirketlerin kullanıcılarına en iyi yenilikleri sunabilecekleri dönemlerden birisi olma özelliğini taşıyor. Umarız ki diğer şirketler de en kısa zamanda bu tür yenilikler yapar.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir