Ana SayfaGüncelLinkedIn kullanıcılarının bilgileri satışa çıktı!

LinkedIn kullanıcılarının bilgileri satışa çıktı!

İş dünyasının sosyal medyası diyebileceğimiz LinkedIn, birçok kişi tarafından severek kullanılıyor. Yakın zamanda bir veri sızıntısı iddiaları ile gündeme gelen platform, kullanıcıların güvenini sarsmıştı. Tüm bu iddiaların ardından bugün yaşanan bir olay kullanıcılarda şok etkisi yarattı.

linkedin

756 milyon kullanıcıdan 700 milyonunun verileri çalındı

Platformun şu anda 756 milyon civarında kullanıcısı var. Bu kullanıcılardan 700 milyonunun E-Posta adresleri, isim soyisimleri, açık adresleri, bulundukları konumlar, herkese açık olan ve olmayan tüm iş deneyimi bilgileri, cinsiyet ve sosyal medya hesaplarının kullanıcı adı bilgileri sızdırıldı.

linkedin

Bir milyon kişinin bilgileri ”örnek niteliğinde” paylaşıldı

RestorePrivacy’nin aktardığına göre yabancı bir forumda bir kişi, 700 Milyon kullanıcının bilgilerinin elinde olduğunu açıkladı. Kanıt niteliğinde 1 milyon kişinin bilgilerini örnek olarak ücretsiz paylaşan kişi, geriye kalan bilgileri parayla satacağını açıkladı. Ancak bu o kadar büyük bir sızıntı ki neredeyse tüm LinkedIn kullanıcılarının bilgileri bir kişinin elinde.

Verileri inceleyen kişiler verilerin güncel olduğunu bildiriyor. Çalınan bilgiler arasında şifreler yer almıyor, bu yüzden çok panik yapmanıza gerek yok. Henüz LinkedIn tarafından bu iddiaları doğrulayan veya yalanlayan bir açıklama gelmedi. Açıklama geldiğinde en hızlı şekilde sizlere aktarıyor olacağız.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir