26 Nisan Perşembe

MEB elektronik ortam sayesinde hareket edebiliyor

MEB teknolojiyi çok sevdi ve artık onunla birlikte hareket ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı elektronik ortam sayesinde hızlı hareket edebilir bir konuma geldi.


MEB artık oldukça büyük bir kitleye hizmet veriyor. Özellikle yeni liselere geçiş sisteminde oldukça büyük bir iş başaracak olan MEB’in elektronik ortam tecrübesi devam ediyor. Eskiden sınavlarda optik kağıtlar verildi ve 2 kitapçık ile sınavlar yapılırdı. Şimdi en az 4 kitapçık oluyor ve sınavlar çok daha geniş alanlarda yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM artık QR dönemini başlatmaya hazırlanıyor. Yeni sistem sayesinde öğrenciler soruları, cevapları ve kitapçıklarını direkt olarak internetten görebilecekler. Elektronik ortam birçok anlamda rahatlık sağlıyor.

LİSELERE GEÇİŞTE ELEKTRONİK KAYIT DEVRİ BAŞLAYACAK

Eskiden çocuklarınızı herhangi bir okula kayıt ettirmek için beraber gidiyor ve kayıt oluyordunuz. Meslek liseleri gibi birçok liseye kayıtta elektronik bir sorumluluk aranmıyordu. Şimdi ise MEB oldukça büyük bir yenilik yaparak TEOG’u kaldırdı ve sınavsız sistemi ortaya çıkardı. Sınavsız olarak geçişler seçimlerle yapılacak. 5 adet okul seçecek öğrenciler aralarından hangisi çıkarsa o liseye gidecekler. Türkiye’nin en iyi liseleri ise çok yakında açıklanacak ve bu liselere girmek için öğrencilerin TEOG benzeri bir sisteme giriş yapması gerekecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEKNOLOJİYİ KULLANIYOR

Lise ve ortaokul çağında birçok çocuk artık tablet sahibi oluyor. Çocukların teknoloji olan ilgisini artırmayı hedefleyen MEB, teknoloji üzerinden muhteşem eğitimler veriyor. Özellikle kodlama eğitimleri yeni dönemde çocukların önünü açacak bir yenilik olacak. MEB’in teknoloji kullanarak hareket etmesi biz Sosyopat ekibini çok sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung niyeti bozarak kapaklı telefon çıkarttı

Samsung'un diğer şirketlere inat olarak çıkardığı yeni kapaklı telefon içeren modeli tanıtıldı. Yeni telefon hem Android hem de parmak izi okuyucusuna sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir