Ana SayfaGüncelMessenger, Bölünmüş Ödemeler özelliğine kavuşuyor!

Messenger, Bölünmüş Ödemeler özelliğine kavuşuyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz Meta çatısı altında bulunan Messenger. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, yapılan yeniliklere bir yenisi daha eklendi.

Facebook, bir süredir Messenger üzerinden kullanıcıların birbirlerine para göndermesine olanak tanıyor. Şirket, Facebook Pay altyapısı ile sağladığı bu hizmeti geliştirmeye devam ediyor. Bugün, kullanıcıların ödemeleri paylaşabileceği yeni bir özellik kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

Harcamaları başka kullanıcılarla bölüşebileceksiniz

Önümüzdeki hafta ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak özellik sayesinde kullanıcılar, restoran harcamaları, faturalar, market alışverişi gibi konularda yaptıkları harcamaların belli bir kısmını başka bir Messenger kullanıcısından ödemesini isteyebilecek. 

Ödeme paylaştırma ekranında sizden bu bölünmenin neden gerçekleştiğini soracak ve bir mesaj eklemeniz istenecek. Bu işlemleri tamamladıktan sonra telefonunuza gelen doğrulama kodunu gireceksiniz ve karşıdaki kişinin ödeme yapmasını bekleyeceksiniz, hepsi bu kadar!

Facebook Messenger Bölünmüş Ödemeler

Bu konu hakkında bir blog yazısı yayınlandı

Facebook, yeni özelliği hakkında yayınladığı bir blog yazısında şunları söyledi:

“Grup yemeklerini, paylaşılan hane masraflarını ve hatta aylık kirayı bölmekle (ve geri ödeme almakla) mücadele ettiyseniz, daha kolay hale gelmek üzere”

Henüz ülkemizde kullanılamıyor

İlk olarak Kasım 2019’da kullanıma sunulan Facebook Pay, henüz ülkemizde kullanımda olmadığı için bu özelliğe de erişemiyoruz. Ancak 2022 yılında Facebook Pay’in ülkemize gelmesi çok kuvvetli bir ihtimal. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir