Ana SayfaGüncelMessenger Rooms, Instagram'a entegre ediliyor!

Messenger Rooms, Instagram’a entegre ediliyor!

Evde kaldığımız şu günlerde işlerimizi uzaktan halletmek için video konferans uygulamalarına başvuruyoruz. Facebook, geçtiğimiz günlerde Zoom benzeri yeni video konferans uygulaması olan Messenger Rooms uygulamasını duyurmuştu. Şirket bugün, Messenger Rooms’un Instagram DM için de entegre edileceğini duyurdu.

instagram messenger rooms

Facebook, Messenger Rooms uygulamasını ilk çıktığı günden beri sürekli geliştirdi. İlk önce WhatsApp’a entegre edilmeye başlanan uygulama şimdi ise Facebook’un sahip olduğu bir diğer uygulaması Instagram için geliyor. Bu özelliği kullanabilmek için Instagram hesabınızı Facebook hesabınıza bağlamanız gerekecek.

Instagram sohbetlerinde olmayan özellikler olacak

Instagram üzerinden bir Messenger Rooms odasına girince Instagram DM’lerinde olmayan özelliklerin olduğunu göreceksiniz. Örneğin canlı yayın sırasında arka planınızı değiştirme ve efekt kullanma imkanınız bulunacak. Ayrıca şu anki Instagram görüntülenme sınırı 6 olmasına rağmen Messenger Rooms ile bu özellik 50 kişiye kadar çıkarılabilecek. Eğer ki Instagramda çok takılan biriyseniz gördüğünüz içerikleri bu uygulama sayesinde arkadaşlarınızla paylaşarak beraber izleme imkanınız da bulunacak (Facebook üzerindeki video izleme partileri gibi).

instagram messenger rooms

Facebook sahibi olduğu uygulamaları birbirine bağlıyor

Facebook, sahip olduğu uygulamalarındaki özellikleri diğer uygulamalarla entegre etmeye devam ediyor. Bugün ortaya çıkan bu özellik sayesinde Instagram ve Messenger uygulamaları arasında bir entegrasyon gerçekleşti. Aynı şekilde Messenger uygulamasından da Facebook’un ana uygulamasına geçiş seçeneğinin bulunması şirketin tüm sahip olduğu uygulamaları ve ana uygulamasını birbirine bağlayarak aktif tutmak istediğini gösteriyor.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir