Ana SayfaGüncelYouTube, video izlemeyi bırakıp uyumanızı söyleyecek!

YouTube, video izlemeyi bırakıp uyumanızı söyleyecek!

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler kullanıcılarına yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün YouTube, insanların sıkça video izleyerek zaman geçirdiği bugünlerde insanların uyku düzenini korumasını sağlayacak bir özelliği daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

youtube

Kullanıcıların uyku düzenini kaybetmemesi için YouTube ‘Uyku Hatırlatıcısı‘ adlı bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların video izleyerek uyku düzenini bozması bir nebze de olsa engellenecek.

Kullanıcıların belirlediği saatlerde çalışacak

Kullanıcılar bu özelliği Ayarlardan açtığı takdirde başlangıç ve bitiş saati ayarlaması istenecek. Ayrıca kullanıcılar aynı yerden video esnasında bu uyarının gelip gelmemesini veya video sonunda gelmesini belirleyebilecek. Eğer uyku hatırlatıcısını umursamak istemezseniz uyarı geldiği anda ekrandaki ‘Uyku Hatırlatıcısını Kapat‘ butonunu kullanabilirsiniz.

YouTube sağlık alanında önemli yenilikler yapıyor

YouTube, son birkaç yıl içerisinde insanların sağlığına yönelik olumlu yönde birçok şey yaptı. Ortalama günlük video izleme süresi istatistiklerinizi, geçen haftaki toplam video izleme süresini görme özelliği, mola vermek için programlanmış hatırlatıcıları gibi birçok özelliği hayatımıza soktu. YouTube’un dijital sağlık alanında yaptığı bu tarz yenilikler de kullanıcılardan son derece olumlu yorum almıştı. Şimdi de böyle bir özelliğin uygulamaya eklenmesi sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bu günlerde çok önemli bir yere sahip olabilir.

Bu özellik bugün itibariyle tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunuldu. Eğer platformu Web sitesi üzerinden kullanıyorsanız bu özelliğin size gelmesi birkaç gün sürecek gibi gözüküyor. YouTube bu özelliğin Web sürümüne gelmesi konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir