Ana SayfaGüncelMessenger, WhatsApp benzeri özelliği test ediyor!

Messenger, WhatsApp benzeri özelliği test ediyor!

Messenger her zaman grup sohbet bağlantılarını basitleştirmeye hevesliydi ve bu sonraki özellik tam da bunu yapıyor.

Platform, ‘Grup Davet Bağlantıları’nı başlattı ve bu sayede yöneticiler, grup sohbetlerine kolayca kişi ekleyebilir. Bu özellik tam olarak göründüğü gibi çalışır ve yöneticilere en iyi şekilde kolaylık sağlar.

Şirketin yeni şefi, özelliğin tam olarak nasıl çalıştığını gösteren ekranlar yerleştirirken görüldü. Yöneticiler artık uygulamadaki çeşitli grup sohbetlerindeki bağlantıları paylaşabilir. Ve bu, yeni bir toplulukla yeni bir başlangıç ​​yapmak açısından harika. İster çalışma grupları, ister sınıf velileriyle iletişim halinde olmak için tasarlanmış gruplar olsun, bu işlevsellik ile yeni öğretim yılına hızlı bir başlangıç ​​yapmanın harika olduğunu düşünüyoruz.

Platform, geçtiğimiz günlerde yaptığı blog açıklamasında, sürümün ne kadar uzun zaman önce geldiğini ve kullanıcılar tarafından en çok talep edilen taleplerden biri olduğunu belirtti. Artık arkadaşlar, iş arkadaşları, sevdikleriniz, topluluklar ve daha fazlası daha kolay bağlantı kurabilir ve iletişim kurabilir.

Artık ayrı bir üye aramalarına gerek kalmayacak ve kolayca ayrı bir kişi ekleyebilirler. Daha önce görüldüğü gibi, grubun yöneticisi, grubun sohbet deneyiminin tamamı üzerinde tam kontrole sahip olmaya devam edecek. Bu nedenle, grupların bağlantılarını açma veya kapatma yeteneğine sahip olanlar yalnızca yönetici üyelerdir. Aynı zamanda, belirli yeni kişilerin girişini yalnızca onlar onaylayabilir.

Bunun, tüm sohbet deneyiminden en iyi şekilde yararlanmanın çok daha becerikli bir yolu olduğunu düşünüyoruz. Benzer şekilde bunu da bir markanın bakış açısı açısından büyük bir girişim olarak görüyoruz. Artık kullanıcıları en seçkin topluluklara davet etmek çok daha kolay olacak.

Burada markalar, işleriyle ilgili ayrıntıları veya farklı türdeki ürün bilgilerini ortaya çıkarabilir. Hatta tasarımlarla ilgili en son haberler için artık çok daha basit bir şekilde onlarla iletişime geçebilirsiniz. Nihai sonuç, ilgili kitle üyelerini hedeflerken daha güçlü bağlar oluşturmaktır. Ve marka bilinirliğinden en iyi şekilde yararlanmanın bundan daha iyi bir yolu var mı?

İlginç bir şekilde Meta, özelliğin Instagram uygulamasında sohbetler için nasıl kullanılabileceğini de belirtti. Grup yöneticileri, Sohbete Katıl özelliği ile hikayeleri aracılığıyla grup bağlantılarını paylaşma şansına sahip olacaklar.

Bağlantıyı Messenger’da paylaşmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken bir dizi kısa adımı takip etmektir. Öncelikle, boşuna grubun yöneticisi olmanız gerekir, bu yüzden buna dikkat edin. Ardından, herhangi bir grup sohbetinde bulunan konu ayrıntılarına gidin.

Bundan sonra, Sohbet Bilgileri’ne tıklayın ve Davet Bağlantısına basın. Şimdi, davetin etkinleştirilmesi için bağlantıyı değiştirin. Davet bağlantısını nasıl paylaşmak istediğinize karar vermek tamamen size kalmış. Aşağıya kopyalayabilir veya paylaşım sayfasında bulunan seçeneği seçebilirsiniz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir