Ana SayfaGüncelMeta, ek ücretle kullanıcılara yeni özellikler sunacak!

Meta, ek ücretle kullanıcılara yeni özellikler sunacak!

Meta daha fazla para kazanmak için yeni bir strateji geliştirdi. Popüler uygulamalarından özel özelliklerden ek bir fiyat etiketi ile yararlanmakla ilgileniyorsanız, başka yere bakmayın.

Şirket, ana odak noktası WhatsApp, Instagram ve Facebook kullanıcıları için ücretli özellikler olan yeni para kazanma bölümü üzerinde çalışıyor. Bu haber, The Verge tarafından alınan yeni bir nota göre vurgulandı .

Bilmiyorsanız, hem Facebook hem de Instagram zaten ücretli özelliklerden kendi adil paylarına sahiptir. Ancak bu yalnızca uygulamadaki içerik oluşturuculara hitap eder. Yaygın örnekler arasında Yıldızlar, abonelik ürünleri ve farklı türde ücretli etkinlikler bulunur.

Ancak şimdi, bu yeni girişimin her şeyi bu tekliflerden ayrı tutacağı görülüyor. Özellikle ilgi çekici olan, Meta’nın 2023 yılına kadar yaratıcısının kazancından pay almayacağını nasıl belirttiğini not etmek isteriz

. Şu an itibariyle, yeni haberler var. Bu nedenle, bu yeni girişimden ne tür ücretli özelliklerin çıkacağından tam olarak emin değiliz. Ancak, kesin olan bir şey var. Şirketin para kazanmadan sorumlu başkan yardımcısı John Hegeman, The Verge’e şirketin rakip rakiplerini yakından izlediğini bildirdi.

Ve buna Snapchat, Telegram ve tabii ki Twitter’ın beğenileri de dahildir. Üçü de aylık olarak kullanıcılar için başlattıkları ücretli abonelikleriyle manşetlere çıkıyor. Bu, uygulamada yalnızca ödeme yapanlara ayrılmış farklı avantajların yanı sıra bir dizi özelliğin kilidini açmaya devam ediyor.

Ücretli özelliklerin Meta’nın reklam dışı yollarla gelir elde etmesine yardımcı olacağı oldukça açık. Ve bu, Apple’ın iOS gizlilik değişiklikleri sayesinde büyük kayıplara uğrayan firma için harika bir haber olabilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir