Ana SayfaGüncelMeta şirketinin kripto sorumlusu istifa ediyor!

Meta şirketinin kripto sorumlusu istifa ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının sahibi Meta, isim değişikliğinden sonra kriptoya çok fazla ağırlık vermeye başladı. Bu da bazı olmulu ve olumsuz durumlara yol açtı. Facebook’ta uzun yıllardır yöneticilik yapan ve şu anda Meta’nın kripto yöneticisi olan David Marcus, şirketten ayrılmayı planladığını açıkladı.

meta facebook davis marcus

Marcus, şirketin kripto konusunda çıkmaza girdiğini iddia ediyor

Eski PayPal yöneticisi olan Marcus, 2014 yılından beri şirketin finans işlerini sürdürüyor. Facebook Pay gibi başarılı girişimlere imza atan isim, son zamanlarda şirketin kripto sorumlusu olmuştu. Ancak şirketin kripto konusunda artık çıkmaza girdiğini ve üst düzey yöneticilerin kriptoyu devam ettirme konusunda ısrarcı olduklarını belirten Marcus, işe daha fazla devam edemeyeceğini ve 2021 yılı sonu itibariyle Meta’yı bırakacağını açıkladı.

Marcus, kendi projelerine odaklanacak

Meta’dan sonra kripto para üzerine çalışmalara girişeceğini söyleyen Marcus, Novi adlı kripto para cüzdanı üzerinde çalışmalar yapacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca Novi dışında “Yeniden ve heyecan verici bir şey inşa etmeye” başlamadan önce biraz ara vermeyi planladığını söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir