Ana SayfaGüncelTwitter, özel resim ve videoların izinsiz paylaşımını yasakladı!

Twitter, özel resim ve videoların izinsiz paylaşımını yasakladı!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, kullanıcıların gizliliğini sağlamak ve korumak amacıyla bu zamana kadar birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, şirket izinsiz paylaşılan fotoğraf ve videolar hakkında ciddi bir karar aldı.

twitter

Mahremi görüntülerin izinsiz yayınlanması yasaklandı

Sosyal medya devi Twitter, bir kişinin mahremi görüntülerini izinsiz yayınlamayı yasakladı. Şirket, bu tür görüntüleri tweetlemenin birinin mahremiyetini ihlal edebileceğini ve potansiyel olarak onlara zarar verebileceğini belirtiyor.

Twitter Güvenlik ekibi bir blog gönderisinde , özel medyanın paylaşılmasından herkes etkilenebilse de, bunun “kadınlar, aktivistler, muhalifler ve azınlık topluluklarının üyeleri üzerinde orantısız bir etkisi olabileceğini” söyledi.

İstisnai durumlarda herhangi bir engel yaşanmayacak

Ancak istisnai durumlar var. Bir fotoğraf veya videonun ve tweet’teki metnin “kamu yararına paylaşılması veya kamu söylemine değer katması” durumunda, tanınmış kişilerin veya başkalarının özel medyalarını kapsamaz. Başka bir deyişle, eğer haber değeri taşıyorsa Twitter, medyanın platformda kalmasına izin verebilir. Şirket, görüntülerin TV veya gazete gibi başka yerlerde bulunup bulunmadığı gibi faktörleri dikkate alacaktır.

Bununla birlikte, tanınmış kişilerin veya kamuya açık konuşmaların parçası olan kişilerin özel fotoğraflarını veya videolarını paylaşmanın amacı, onları taciz etmek, korkutmak veya susturmak için korku kullanmaksa, Twitter medyayı kaldırabilir ve hesabı askıya alabilir.

Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir