26 Nisan Perşembe

Microsoft yeni sızıntıyla birlikte küllerin doğacak!

Microsoft’tan gelen bir haberle tam anlamıyla küçük dilimizi yuttuk. Piyasayı sessiz sedasız terk eden Microsoft’un tekrar akıllı telefon piyasasına girmeyi hedeflediği sızıntı bir haberle ortaya çıktı.


Windows Mobile ile tam anlamıyla hayallerini çöpe atan Microsoft halen pes etmiş gibi görünmüyor. Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede halen Microsoft işletim sistemine sahip telefon kullanılıyor ama Microsoft artık destek vermiyor. Uygulama geliştiricileri ise artık Microsoft’un büyük umutlarla çıkardığı Windows Mobile için destek vermiyor. Dolayısıyla sık sık kullanılan uygulamalar her türlü sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Microsoft’un bir sızıntı haberi bugün Almanya’dan geldi.

MİCROSOFT ÜSTÜN DONANIMLI TELEFON PEŞİNDE

Daha önce tanıtılan birçok Microsoft marka telefonda bulunan işletim sistemi olan Windows şuan bilgisayarlardaki tek tercih oldu ama telefonlarda insanlar Windows’u istemediler. Dünyanın tümü ya Android kullanıyor yada iOS kullanıyor. Bill Gates bu alanda başarılı olamadı ama halen pes etmediği ve küllerinden tekrar doğmak istediği Almanya merkezli bir haber kaynağından geldi. Snapdragon 845 ile çalışan bir akıllı telefon modeli tanıtmaya hazırlanan Microsoft’un yeni telefonun tasarımını bir hayli merak ediyoruz.

ANDROİD TELEFONLARA BAKARAK ÜRETİLSİN

Microsoft ve Google arasındaki savaş devam ettiği için Bill Gates Android tabanlı bir model piyasa sürmüyor. Windows Mobile kullanmak isteyen insanlar ise Android tabanlı telefonların tasarımına bakılarak telefon tasarımın yapılmasını istiyor çünkü telefonların oyuncak gibi olduklarını söylüyorlar. Windows Mobile sisteminde ise değişikliğe gidilmesi isteniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto paraların kullanım alanı artmaya başladı

Kripto paralara olan ilgi her türlü uyarılara rağmen devam ediyor. Kullanım alanı artış sağlayan kripto paralar mağazalarda ve ev kiralarında geçerlilik sağlamaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir