Ana SayfaGüncelOutlook'ta Microsoft Edge reklamı görünmeye başlandı!

Outlook’ta Microsoft Edge reklamı görünmeye başlandı!

Evde kaldığımız şu günlerde insanlar işlerini halletmek için internete yöneliyorlar. Her birimiz farklı bir internet tarayıcısı kullansak da aslında hepsinin işlevi aynı. Bugün dünya teknoloji devi Microsoft, internet tarayıcısı Microsoft Edge reklamlarını Outlook‘da göstermeye başladı.

Microsoft, kendi tarayıcısı olan Microsoft Edge’ye her geçen gün yenilikler yapmaya devam ediyor. Ancak şirket, bu yeniliklerin karşılığını alamıyormuş gibi gözüküyor ki kendi Mail platformu olan Outlook’ta da tarayıcının reklamını gösteriyor.

Outlook.com ‘a bugün itibariyle Edge dışında gelen tarayıcılarda Microsoft Edge reklamı gözükmeye başlandı. Reklamlar, Chromium ile güçlendirilmiş Edge tarayıcısının performanslarını, uyumluluklarını ve hızlarını artırabileceğini iddia ediyor.

Microsoft Edge

Ayrıca, reklamlar diğer tarayıcıların kullanıcılarını yeni Microsoft Edge’i indirmeye ve cihazlarında denemeye teşvik eden mesajlarla birlikte geliyor. Windows Latest, kullanıcıların Microsoft.com’da daha iyi bir deneyim için yeni tarayıcıya geçmelerini öneren “Microsoft Edge + Outlook = Birlikte daha iyi” olduğunu belirten bir bannerı siteye yerleştirdi. Ayrıca yenilenen tarayıcının “En iyi Web deneyimini sunduğunu” belirtti.

Bu banner’ların menü çubuğunun altında sizi tarayıcıyı indirme sayfasına götürecek bir bağlantı ile birlikte gösterilmesi dikkat çekicidir. Ancak, yine de indirmek istemeyen insanların bu reklamları kapatma seçenekleri hala var.

Son zamanlarda Microsoft Edge, dünya üzerinde en çok kullanılan ikinci tarayıcı haline geldi. Şirket bu yüzden tarayıcıya yatırımlarını da arttırdı.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir