Ana SayfaGüncelFacebook önemli yeniliklere gidiyor!

Facebook önemli yeniliklere gidiyor!

Evde kaldığımız şu günlerde birçoğumuz sosyal medyaya yöneliyoruz. Bugün dünya sosyal medya devi Facebook CEO’su Mark Zuckerberg , artan talep artışı döneminde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için sahibi olduğu uygulamalarda ve kendi uygulamalarında bir dizi yeniliğe gittiğini duyurdu.

Zuckerberg, duyuruları Facebook ‘un canlı yayın platformu olan Facebook Live üzerinden yaptı. Zuckerberg, Covid-19 yüzünden herkesin evde olduğu dönemde Facebook Live ile daha fazla kişiye ulaşacağını düşünmüş olabilir.

İşte Facebook ‘un yaptığı yenilikler

İlk olarak görüntülü görüşme konusunda şirket, sahibi olduğu WhatsApp uygulamasındaki görüntülü arama kişi sayısını 4’ten 8’e çıkarttığını duyurdu (Bu geçtiğimiz günlerde zaten sızdırılmıştı.).

Facebook Messenger Whatsapp

Şirket, Messenger uygulamasında da önemli bir yeniliğe gidiyor. Aynı anda 6 kişilik görüntülü sohbet sınırı 50’ye çıkartılıyor. Ancak 6 dan sonrası için sadece toplantıya sesli olarak katılma şeklinde olacak.

Zuckerberg, WhatsApp’ta video görüşmesinin güvenlik önlemlerini övdü ve grup video görüşmelerinin kullanıcılar arasında çok talep edilen bir özellik olduğunu söyledi.

Facebook, Messenger’da görüntülü sohbet sunumunuzu geliştirmek veya değiştirmek için yeni efekt araçları ekliyor. Şirket, video görüşmelerinde isterseniz arka planınınızı değiştirmeniz için 360 sanal arka plan ekliyor.

Facebook Messenger Whatsapp

Ancak en büyük yenilik Messenger yönüne yapılıyor. Şirket, görüntülü konferans yapmak isteyen kişiler için Messenger uygulamasında konferans odası özelliğini kullanıma sunuyor.

Son olarak da geçtiğimiz günlerde Kullanıma sunulan Instagram Live Web özelliğinin de resmi olarak kullanıma açıldığı duyuruldu.

Facebook Messenger Whatsapp

Tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir