Ana SayfaGüncelPinterest, ara seçimler öncesinde yanlış bilgilerin yayılmasını önlemeye çalışacak

Pinterest, ara seçimler öncesinde yanlış bilgilerin yayılmasını önlemeye çalışacak

Amerika Birleşik Devletleri, 8 Kasım 2022’de yapılacak ara seçimlere hazırlanırken, sosyal medya ve görsel paylaşım platformu Pinterest, salgının önlenmesi için şimdiden gerekli önlemleri almaya başladı. pimler aracılığıyla herhangi bir yalan.

Yalanları yaymak için bir resim paylaşım uygulaması kullanmak garip görünse de, Pinterest ve diğer sosyal medya platformları son zamanlarda söylentiler yaymak için çağrıldı. Bu nedenle, uygulama düzenleyicileri gelecekte bunun tekrarlanmamasını sağlıyor.

Son verilere göre Pinterest, 433 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor . Bunun gibi devasa bir figür, yalanları yayma kampanyası başlatma veya çarpık gerçeklerini paylaşmak için platformu kullanma potansiyeline sahiptir.

Atılan ilk adım, bir kullanıcı siyasi bir gönderi ararsa, resmi seçim web sitesini ziyaret etmeleri için bilgilendirilecek. Sonuç olarak, izleyici daha güvenilir ve gerçek bir kaynağa yönlendirilecektir.

Büyük bir adım gibi görünmese de, bunun gibi küçük bir itme bile büyük resim üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Öte yandan uygulama, herhangi bir siyasi yanlış bilgiyi yayabilecek herhangi bir iğneden kurtulmak için bir analist şirketi olan Graphika ile birlikte çalışıyor.

2016 seçimlerinden sonra Pinterest, hedef kitlesini yanlış yönlendirmekten sorumlu olan diğer platformlarla birlikte batmamak için önlem alan uygulamalar arasında yer aldı. Siyasi temelli reklamları göstermeyi bıraktılar ve ara sınav veya siyasi görevlerden para kazanmamaya karar verdikleri için hala aynı prosedürü izliyorlar.

Kullanıcıları tarafından doğru ya da yanlış olabilecek politik anlatılarını paylaşmak için kullanılmalarına izin veren meta sahibi Facebook veya mikro blog platformu Twitter dahil olmak üzere diğer platformlardan farklı olarak Pinterest, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. siyasi olarak bağlantılı her pini yakından takip ederek kendisini herhangi bir tartışmaya kapılmaktan uzak tutmak.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir