Ana SayfaGüncelPinterest Yakında Kullanıcıların Kısa Video Kliplere Popüler Müzik Eklemelerine İzin Verecek

Pinterest Yakında Kullanıcıların Kısa Video Kliplere Popüler Müzik Eklemelerine İzin Verecek

Pinterest, bazı muhteşem müzik seçimlerini birleştirerek TikTok’tan ilham alan video özelliğine yeni bir dokunuş katıyor.

Haber, şirketin bu özelliği hayata geçirmek için önde gelen plak şirketleriyle bir anlaşma imzalamasıyla geldi.

Uygulamanın, kullanıcıların uygulamaya gelen müziğin sesinden ve kullanıcılara TikTok temalı bir vibe verdiğinden memnun olacağını söylediği anlaşmaların bugün duyurulduğu bildirildi. Özelliğe Fikir Pinleri adı verildi.

Katılan plak şirketlerinden bazıları Warner Music Group, Merlin, BMG ve Warner Chappell Music’tir. Pinterest, resmi haber odası gönderisiyle

bugün haberlerle halka açıldıayrıca Twenty One Pilots, Ed Sheeran ve Paramore gibi hit isimlerin yer aldığı her türden parçanın yer alacağı yeni bir kataloğa da ışık tutuyor.

Bu, ileriye doğru atılmış bir mega adım ve amacı yalnızca kullanıcıların günlük yaşamlarında ilham alabilecekleri ruh hali panoları oluşturmak olan uygulamanın olağan beğenilerinden bir değişiklik. Ancak şimdi, Idea Pins’in bu yeni lansmanı, TikTok videolarının beğenilerini Instagram Stories ile birleştirdiği için farklı bir yönde atılmış bir adım.

Bu şekilde, içerik oluşturuculara, doğrudan çevirebilecekleri kısa video klipler ve fotoğraflar koyma şansı verilir.

Bu yıl Temmuz ayında şirketin, etkileyici araçlar açısından harika bir seçenek olduğunu söylediği ürün etiketleme adı verilen başka bir harika özellik eklediğini gördük. Bu şekilde, içerik oluşturucular, içerik oluşturuculara engelledikleri etkileşim metriklerinin türlerine bağlı olarak ödeme yapan bir program aracılığıyla daha fazla gelir elde edebilir.

Uygulamayı görmek, kataloğuna telifsiz popüler müzik parçalarını eklemek, onun Instagram Reels ve Shorts by YouTube gibi kısa biçimli diğer video teklifleriyle ne kadar uyumlu hale geldiğini gösterir. Her zaman çok popüler olan ve kullanıcıların en sevdiği uygulama TikTok’u ele geçiren bir savaş gibi.

YouTube söz konusu olduğunda, geri adım atmayacaklarını defalarca kanıtladılar. Daha geçen ay, içerik oluşturucular için reklam geliri paylaşımı adı verilen cömert bir özellik sundular. Bunda, içerik oluşturuculara lisanslı müzik beğenileriyle daha uzun biçimli videolardan para kazanma şansı verilecek.

Bu nedenle, yarış başladı ve müzik kesinlikle çeşitli uygulamaların ayrılmaz bir bileşenine dönüşüyor ve kullanıcılar onu seviyor gibi görünüyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir