Ana SayfaGüncelSağlık Bakanlığı sosyal medya konusunda uyardı!

Sağlık Bakanlığı sosyal medya konusunda uyardı!

Covid-19 yüzünden evde kaldığımız şu günlerde internet üzerinde çok fazla asılsız paylaşım yapılıyor. Sağlık Bakanlığı ise bu asılsız paylaşımlara itibar edilmemesi hakkında Twitter hesabından Bilim kurulu üyelerinin hesaplarını da içeren bir paylaşım yaptı. İşte detaylar!

Sağlık Bakanlığı , bugün Twitter hesabından önemli bir paylaşım yaptı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Kurul Üyeleri adına sahte sosyal medya hesapları açıldığını ve vatandaşların bunlara itibar etmemesi gerektiğini söyledi.

Sağlık bakanlığı sosyal medya

Sağlık Bakanlığı sahte hesapları uyardı!

Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Kurul Üyeleri adına açılıp asılsız paylaşımlar yapan hesap sayısının son zamanlarda çok yüksek seviyede olduğunu ve bunlara itibar edilmemesi gerektiğini aktardı. Asılsız paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında ceza uygulanabilecek.

Sağlık Bakanlığı , resmi Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

”T.C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve Kurul Üyeleri adına sahte sosyal medya hesapları açıldığı tespit edilmiştir. T.C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüsü Bilim Kuruluna ait sosyal medya hesabı BULUNMAMAMAKTADIR. Resmi Kaynağı olmayan sahte profillere ve paylaşımlarına lütfen itibar etmeyiniz.”

Sosyal medya kullanıcısı T.C. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyelerinin ise resmi hesap bilgileri söz konusu paylaşımla aktarıldı işte konu hakkında Twitter üzerinden yapılan paylaşım:

Bu açıklamayla birlikte paylaşımın altına, ”Bilgiye resmi kaynaklardan ulaşın, doğru bilginin yayılmasına destek olun.” şeklinde bir notta düşüldü. Yalan haberlere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir