Ana SayfaGüncelSamsung bir uygulamasının fişini çekmeye hazırlanıyor!

Samsung bir uygulamasının fişini çekmeye hazırlanıyor!

Dijital asistanlar artık çoğumuzun telefonunda var. Örneğin Apple’ın Siri’si, Google’ın Google Asistanı Samsung’un Bixby’i gibi birçok örnek var. 2012 yılında Apple, devrim niteliğindeki ceplerdeki dijital asistan Siri’yi tanıtmıştı. En güçlü rakibi Samsung ise rahat durmayıp Galaxy S3 modeli ile S Voice uygulamasını hayatımıza sokmuştu.

samsung s voice

Samsung uygulamanın fişini çekiyor!

Dünya teknoloji devi Samsung , 2012 yılında çıkardığı S Voice ile olan yolculuğunun sonuna doğru geliyor. SamMobile, şirketin S Voice hizmetinin 1 Haziran’dan itibaren sona ereceğini belirten bir bildiri yayınladığına dikkat çekiyor.

Tabi ki artık günümüz dijital asistanlarının çok gerisinde kalan bir dijital asistandı. Samsung yapay zeka destekli Bixby için geliştirmelere devam ediyor. Ayrıca Galaxy Watch ve Galaxy Active gibi cihazların zaten Bixby özelliği var ancak Hala Bixby özelliği olmayan Gear S3 ve Gear Sport’un S Voice kapandıktan sonra Bixby güncellemesi alması bekleniyor.

Microsoft Teams için önemli yenilikler yapılıyor!

S Voice uygulamasını hala birçok kişi kullanıyor. Eski donanımda bir cihazı olan Samsung kullanıcılarının bu dijital asistanın en çok kullandığı yanı Eller Serbest özelliğiydi. Bu özelliğin S Voice desteğinin kesilmesi ile gitmesi de önemli bir sorun. Fakat eski donanımdaki cihazların bile Bixby, Google Asistan ve Amazon Alexa gibi dijital asistan uygulamaları tarafından desteklendiğini ekleyelim.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir