Ana SayfaGüncelSnapchat, ebeveyn kontrolünü başlatıyor!

Snapchat, ebeveyn kontrolünü başlatıyor!

Sosyal medyanın en büyük dezavantajlarından biri, özellikle platformlar koruyucu gözetimi olmadan kullanıldığında genç zihinleri etkileme tehlikesidir.

Bu nedenle, aynı fikri ön planda tutan Snapchat, ebeveynler ve ilgili vasiler için yeni bir denetim aracı başlatıyor . Bu, çocuklarının uygulamayı nasıl kullandığını takip edebilmelerinin başka bir yoludur.

Şirket, Salı günü çocuk güvenliğine yönelik son çabalarının bir parçası olarak bunu yapma kararını açıkladı. Ve onlara göre, araç, ebeveynlerin ve ilgili gençlerin gerçek dünyadaki etkileşimlerini taklit etmede harika bir iş çıkarıyor.

Araç, Snap’in ‘Aile Merkezi’ olarak adlandırılıyor ve aslında konuşmanın ne içerdiğini göstermeden küçük çocukların kimlerle mesajlaştığına dair bir fikir veriyor.

Ancak bunun gerçekten işe yaraması için, her iki ebeveynin de dahil olan gençler olarak daveti kabul etmesi gerekir. Ve kendi içinde büyük bir görev olabileceğine inanıyoruz.

Belirli bir davete yeşil bir sinyal verildikten sonra, ebeveynler, gençlerinin sohbet rehberi listesini ve arkadaş listelerini görme şansına sahip olurlar. Genç bir kullanıcının son bir hafta içinde etkileşimde bulunduğu herkes de gösterilecek.

Bir ebeveynin veya velinin çocukları için tehdit edici veya güvensiz olduğunu düşündüğü her şey bir rapor şeklinde Snap’in ekibine ve onların güven kuruluna iletilebilir.

 

Snapchat, yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısı aracılığıyla, eklenen koruma ve güvenlik önleminin, ilişkiler açısından sosyal medya dünyasında gerçekten neler olup bittiğini yansıtmaya nasıl yardımcı olacağını umduğunu açıkladı.

Aynı zamanda, genç kullanıcılar ve ebeveynleri arasında daha büyük bir güven bağı oluşturacağını umdular. Bunu en iyi, ebeveynlerin çocuklarının arkadaşlarına izin verdiği bir durum olarak düşünebilirsiniz.

Olan her şeyi izlemelerine izin verilirken, aslında gerçekleşen konuşmaları dinlemiyorlar.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Family Center adlı yeni ve yenilikçi ebeveyn denetimi aracının lansmanını yapıyor olacağız. Buna eklenen yeni arkadaşlar ve bazı içerik kontrol özellikleri de dahildir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir