Ana SayfaGüncelSpotify Kids, yeni bir ebeveyn denetimi özelliğine kavuşuyor!

Spotify Kids, yeni bir ebeveyn denetimi özelliğine kavuşuyor!

Birçoğumuz artık müzik dinlemek için çeşitli müzik platformlarına başvuruyoruz. Bu müzik platformlarının en popülerlerinden biri ise Spotify. Şirket, Kids adlı bir özelliği ile çocuk kullanıcıların da platformu kullanabilmesini sağlıyor. Ancak internet ortamının çok tehlikeli olduğu bu dönemde çocukları tehlikeli içeriklerden korumak çok önemli bir şey. Bu yüzden şirket, Kids için yeni ebeveyn denetimlerini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

spotify

Paylaşılan çalma listeleri ebeveynler tarafından kontrol edilebilecek

Spotify Kids, temel olarak çocuklara zevk aldıkları her türlü müziği dinleme şansı verirken aynı zamanda ebeveynlerin bu müzikleri kontrol edebilmesini sağlayan bir platform. Spotify, önceden sadece dinlenebilecek müzikleri kontrol etme özelliğini ebeveynlere verirken şimdi kötü içerik bulundurma riski olduğu için paylaşılan çalma listelerini kontrol etme imkanı da sunuyor.

Spotify Kids, sadece aile premium sürümünde kullanılabiliyor

 

Spotify’ın Kids adlı platformu sadece Spotify Premium Aile sürümüne sahip olanlar tarafından kullanılabiliyor. Aile premium ile ebeveynlerin çocuklarını kontrol edebilmesi çok daha kolay bir hale geleceği için Spotify Kids sadece aile sürümünde kullanılabiliyor. Bu yeni güncelleme ile birlikte ebeveynler, çocuklarının hangi tür ve hangi şarkıları dinlediklerini sürekli takip etmek zorunda kalmayacakları için daha rahat olacaklar. Şirket, Kids özelliğinin daha fazla aile dostu ve kötü içeriklerden arındırılmış bir platform olması için çalışmalarına devam ediyor. Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir