Ana SayfaGüncelSignal uygulamasına yeni özellikler geliyor!

Signal uygulamasına yeni özellikler geliyor!

Son zamanların en çok konuşulan konularından birisi WhatsApp’ın yeni gizlilik değişikliği. Kişisel bilgilerin Facebook ile paylaşılması için yapılan gizlilik politikasındaki bu değişikliği kabul etmeyen kişiler 8 Şubat itibariyle WhatsApp kullanamayacak. Bu nedenle insanların gizliliğe daha fazla değer veren mesajlaşma uygulaması arayışına girdikleri sırada Elon Musk, ‘Signal Kullanın‘ yazan bir tweet yayınladı. Bu tweetin ardından Signal uygulaması çok ciddi hızda yeni kullanıcı kazanmaya başladı.

signal elon musk

Signal uygulamasına önemli yenilikler yapılıyor

Signal uygulamasında yaşanan bu kullanıcı artışı, artık şirketi daha fazla yenilik yapmaya itti. Şirket, birtakım özelliği kullanıcılara sunmak için test etmeye başladı.

Bu yeniliklerden ilki Sohbet Duvar kağıtları ve Hareketli Çıkartmalar oluyor. Kullanıcılar, yeni güncelleme ile birlikte sohbetteki arkaplan duvar kağıtlarını değiştirebilecekler. Hareketli çıkartmalar ise sohbetlerinize apayrı bir renk katacak.

Bir diğer yenilik ise Signal profilleri için yapılıyor. WhatsApp’da hali hazırda bir çok kullanıcı tarafından kullanılan Hakkında özelliğinin Signal’de olmaması bazı kullanıcıların canını sıkıyordu. Artık Hakkında özelliği Signal profillerinde de bulunacak.

Yapılan son yenilik ise görüntülü konuşmalar için. Signal, daha öncesinde 5’den 8’e yükseltilen bir görüntülü konuşmaya katılabilecek anlık kişi sayısının 8’in üzerine çıkartılacağını duyurdu.

Uygulama geçen hafta önemli bir popülerlik kazandı

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası güncellemesinden ve Elon Musk’ın açıklamalarından sonra yeni indirmelerde ciddi bir artışa tanık olan Signal, geçen hafta önemli bir popülerlik kazandı. Uygulama, App Store’da geçen hafta Hindistan, Avusturya, Fransa, Finlandiya, Almanya, Hong Kong ve İsviçre’deki ücretsiz uygulamalar listesinin başında yer almıştı.

Signal’e yatırım yapma önerisine Elon Musk’dan cevap geldi

Ayrıca Elon Musk, bir Twitter kullanıcısının Signal’e yatırım yapma önerisine yanıt vererek, “Bir yıl önce Signal’e bağış yapmıştım. Daha fazla bağışta bulunacağım.” ifadelerini kullandı.

Android platformunda 1 Haftada 40 milyondan fazla indirildi

Signal, Twitter hesabından paylaştığı bir tweetde ”Nasıl başladı ve Nasıl gidiyor” ifadesini kullanarak bir fotoğraf yayınladı. Bu fotoğrafa bakılınca uygulamanın Google Play Store üzerinden 10+ Milyon indirmeden 50+ milyon indirme sayısına çıktığı görülüyor. Bu sayı Signal’in ne kadar hızlı büyüdüğünün önemli bir göstergesi.

Kaynak 1

Kaynak 2

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir