Ana SayfaGüncelSpotify kullanıcılarının bir kısmının kişisel bilgileri ifşa oldu!

Spotify kullanıcılarının bir kısmının kişisel bilgileri ifşa oldu!

Spotify kullanıyorsanız, şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir mesaj alıp almadığınızı görmek için e-posta gelen kutunuza göz atmanızı öneriyoruz. Şirket, TechCrunch’a, bir güvenlik açığı sonucu bazı kullanıcıların bilgilerinin diğer şirketlere ifşa edilmiş olabileceğini söyledi. Şirket, bu hatayı fark eder etmez açıktan etkilenen kullanıcılara şifrelerini değişmeleri konusunda sürekli uyarı mesajı gönderdi.

spotify

Kullanıcıların kişisel bilgileri ifşa edilmiş olabilir

California başsavcılığına verdiği ifadede Spotify, güvenlik açığının bir sonucu olarak bir kısım kullanıcının e-posta adresinin, görünen adının, şifresinin, cinsiyetinin ve doğum tarihinin ifşa edilmiş olabileceğini söyledi. Spotify, bilgileri hangi şirketlerin görmüş olabileceğini söylemedi, ancak verileri mümkün olan en kısa sürede silmelerini istemek için onlarla iletişime geçtiğini belirtti. Güvenlik açığını 12 Kasım 2020’de keşfetti, ancak 9 Nisan 2020’den beri var olduğundan şüpheleniyor. Yani bu açık çok uzun zamandır var olan bir açık olabilir.

Spotify sözcüsü: ”Kullanıcılarımızın gizliliğini korumak ve güvenliğini korumak Spotify’ın en önemli önceliğidir.”

Bir şirket sözcüsü Engadget’e “Spotify kullanıcılarının küçük bir bölümü, şu anda düzeltilmeye çalışılan bir güvenlik açığından etkilendi. Kullanıcılarımızın gizliliğini korumak ve güvenliğini korumak Spotify’ın en önemli önceliğidir” dedi. Ayrıca sözcü, ”Bu sorundan etkilenen kullanıcılara bir şifre sıfırlama işlemi yaptık. Bu yükümlülükleri son derece ciddiye alıyoruz.” ifadelerini de açıklamasına ekledi.

Şirket, şu anda bu açığı düzeltmekle uğraşıyor

Spotify, herhangi birinin kişisel bilgilerinin izinsiz bir şekilde kullanıldığına dair herhangi bir kanıt bulamadı. Şirket, şu anda bu açığı düzeltmekle uğraşıyor. Bu konuda şirketten bir mesaj alırsanız ve Spotify şifrenizi başka yerlerde kullanıyorsanız, bu web sitelerine gitmenizi ve şifrenizi mümkün olan en kısa sürede değiştirmeniz sizin için iyi olacaktır.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir