Ana SayfaGüncelTwitter, geçtiğimiz aylarda getirdiği bir özelliği güncelliyor!

Twitter, geçtiğimiz aylarda getirdiği bir özelliği güncelliyor!

Sosyal medya devi Twitter, her geçen gün kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenillikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğini belirleyebildiğiniz bir özelliği kullanıma sunan şirket, bugün bu özelliğe bir güncelleme getiriyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar rahat bir nefes alıyor

Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğini belirleme özelliği, kullanıcılar tarafından çok sevildi. Özellikle büyük sayfa sahipleri bu özellik sayesinde troll kitleyi önemli ölçüde azalttı. Bu özellik sayesinde sayfa sahipleri ve kullanıcılar rahat bir nefes alabildi. Twitter, aylar önce kullanıma sunduğu bu özelliğin bu kadar beğenildiğini ve çok sık kullanıldığını görmüş olacaktır ki, tweetlerinize yanıt verebilecekler arasına bir seçenek daha ekliyor.

‘Takipçileriniz’ adlı yeni bir seçenek geliyor!

Yaptığı sızıntılarla ünlü sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong’a göre Twitter, bu özelliğin güncellenmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. Bu sürüm ile birlikte artık yalnızca sizi takip eden kişilerin tweetlerinizi yanıtlamasına izin veren bir seçenek bulunuyor. Her bir tweet’e kimin cevap vereceğine karar vermek zorunda kalmayacağınız için bu seçenek oldukça kullanışlı olacak. Ayrıca artık genel olarak tweetleri kimlerin yanıtlayabileceğini seçebileceksiniz bu seçimden sonra tweet göndermeden bu seçimi yapma devri ortadan kalkacak, m tweetleriniz otomatik olarak bu ayarlara uyacaktır. Twitter’da çok fazla tepkiyle karşılaşan insanlar, trollerin ve tacizcilerin onları rahatsız etmesini bu yönetemle artık engelleyebilir ve bu, bu platformun attığı gerçekten önemli bir adımdır.
twitter

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir