22 Mayıs Salı

Spotify Premium Fiyatlarına Zam Gelecek İddiası!

Spotify Premium üyeliği şuan sadece 9.99 TL’ye bütün vatandaşın hizmetindedir. Uygulamaya gelecek günlerde 4 liralık bir zam geleceği konuşuluyor. Bu haberimizde gelecek zamın araştırmalarına değindik.


Popüler müzik dinleme platformu Spotify’ın Türkiye ofisi artan dolar kuru nedeniyle fiyatlarını güncelleme kararı aldı ve artık tahminlere göre Spotify Premium hizmetine 9.99 TL ödeyerek sahip olamayacağız. Spotify, ülkemizde son birkaç yıldır popüler olmaya başladı. Bu popülerlik sadece uygulamanın hatasız olmasından dolayı değil aynı zamanda ucuz fiyatından kaynaklanıyordu. Aylık sadece 10 lira ödeyerek Premium üyelik alabiliyor ve reklamsız müzik dinleyebiliyordunuz. İddiaya göre yeni bir zam dalgası gelecek ve Spotify artık 13.99 lira karşılığında kullanıcılara sunulacak. Yeni üye olanlara ise yine 3 aylık bir kampanya söz konusu olacak ama fiyat konusunda bir esneklik yapılmayacak. Spotify Premium kullanan öğrenciler bu durumdan etkilenmiyorlar.

1 DOLARLIK BİR ZAM BİNLERCE KAYIT SİLDİREBİLİR!

Böyle bir zam söz konusu olduğunda yaklaşık olarak 4 liralık bir zam yapılmış oluyor. Bu zamın neye karşılık geldiğini gördüğümüzde ise elbette 1 dolara karşılık geldiğini anlayabiliyoruz. 1 dolar şuan 4 lira değildir ama Spotify Türkiye böyle bir zam yapıp uzun bir süre zam yapmamak için garanti bir rakam seçmiş olabilir. Bu zam yüzünden binlerce kullanıcı kayıt silebilir çünkü ülkemizde 9.99 TL oldukça ucuzluğu belirten bir rakam iken 13.99 TL çok pahalı dedirtebilir. Spotify Premium üyeliklerine zam geleceği belirtiliyor ama elbette resmi bir açıklama yapılmadı. Gelecek haftalarda yeni üyelik fiyatlarının açıklanacağını günü oldukça merak ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter direkt mesaj

Twitter direkt mesaj bölümünü yeniliyor!

Twitter, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir