9 Ekim Salı

Facebook’tan güvenlik atağı kullanıcıları sevindirdi!

Facebook yeni bir teknoloji ile birlikte sizlere özel olarak güvenlik anahtarı hizmeti verecek. USB ve hafıza kartı gibi ekipmanları güvenlik anahtarı haline getireceksiniz.


Facebook neredeyse her ay bir güncelleme alıyor ve aldığı güncellemeler sayesinde kullanıcı odaklı birçok gelişme yaşanıyor. Eğer sizde Facebook’u aktif olarak kullanıyorsanız sizin için güvenlik tam anlamıyla en önemli şeydir. İşte bunu bilen şirket olan Facebook sizin için oldukça ileri seviye bir özellik peşinde gibi görünüyor. Güvenlik anahtarı artık size özel olarak tek bir tuşla yapılıyor. Özellikle milyonlarca takipçisi olan sayfalar ve kişisel hesaplar için güvenlik anahtarı güvenlik seviyesini en üst seviyeye çıkartacak ve hesap sahibinin içinin rahat olmasını sağlayacak.

FACEBOOK GÜVENLİK ANAHTARI TEK BİR USB İLE YAPILACAK

Sürekli yanınızda taşıdığınız bir hafıza kartı yada USB bellek sayesinde şifrenizi, güvenlik anahtarı ismini taşıyacak olan USB belleğe taşıyabilirsiniz. Facebook bu tür güvenlik önlemi sayesinde diğer sosyal paylaşım sitelerinden farklı bir yol izliyor. Güvenlik anahtarınız, yani USB yada başka bir araç sizin hesap güvenliğinizi ele alacak. Bilgisayarın olduğu her yerde bu güvenlik anahtarıyla şifre değiştirebilecek veya hesap yönetimini ele alabileceksiniz. Şuan sadece Chrome ve Opera gibi güncel tarayıcılarda kullanıma sunulacak olan güvenlik anahtarları hakkında detaylı bilgiyi çok yakında özel bir video ile sizlere aktaracağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çukur dizisinin merakla beklenen yeni fragmanı yayınlandı!

Türkiye’nin en çok sevilen ve en çok takip edilen dizilerinden biri olan Çukur dizisinin beklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir