Ana SayfaGüncelSpotify, sevilen bir özelliğini kaldırıyor!

Spotify, sevilen bir özelliğini kaldırıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan müzik dinleme uygulaması şüphesiz Spotify. Platform, gencinden yaşlısına her yaş grubuna hitap eden müzikleri bünyesinde barındırıyor. Bugün şirket, birçok kişi tarafından kullanılan ve oldukça sevilen araç modu özelliğini kaldırma kararı aldı.

spotify araç modu carplay

Spotify araç modu nedir?

Bir arabanız varsa ve aktif bir Spotify kullanıcısıysanız Araç Modu’nu kullanmışsınızdır. Bu özellik, temelde araç kullanıcılarının dikkati dağılmadan uygulama içinde gezmesine yarıyordu. Arabanıza Bluetooth üzerinden bağlandığınızda otomatik olarak devreye giren sürüş modu, menü düğmeleri ve albüm resmi gibi gereksiz öğeleri kaldırıp bunun yerine daha kolay erişilebilen kontrol düğmeleri ve şarkı listesi çıkartıyor. Şirket, bugün bu özelliği kaldırma kararı aldı.

Spotify: Yeni yenilikler yapmak için kaldırdık.

Özelliğin Android uygulamasından kaybolduğunu fark eden bir kullanıcıya yanıt veren bir Spotify moderatörü, Spotify’ın “en iyi araç içi dinleme deneyimini sunmanın çeşitli yeni yollarını aktif olarak araştırdığını” belirtti. Araba görünümünün kaldırılmasının yeni yenilikler yapmak için gerekli olduğunu belirttiler. Bu cevap yeterince makul olsa da hiçbir detay ve haber verilmeden özelliğin kaldırılıyor olması, kullanıcıları oldukça rahatsız etmiş durumda.

Spotify moderatörü, Spotify’ı araç modu olmadan güvenli şekilde kullanabilmek için kullanıcıların Siri ve Google Asistan’dan yardım alabileceğini söyledi. Özelliğin bir benzeri yakın zamanda gelmeyecek gibi görünüyor.

Apple CarPlay ve Android Auto uygulamaları etkilenmiyor

Şirket, şu anda hali hazırda arabalar için Apple CarPlay ve Android Auto destekli uygulama sunuyor. Bu uygulamalar sayesinde Apple CarPlay ve Android Auto destekleyen arabalarınızdaki ekranlardan Spotify uygulamasının tüm fonksiyonlarını kullanabiliyorsunuz. Yani kaldırılan bu özellik, sadece mobil cihazlardaki araç modunu etkiliyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir