Ana SayfaGüncelInstagram, yeni doğrulama özelliği üzerinde çalışıyor!

Instagram, yeni doğrulama özelliği üzerinde çalışıyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, bu zamana kadar kullanıcı deneyimini daha üst noktalara taşımak için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, çift faktörlü doğrulamayı açan kullanıcıların SMS doğrulama olmadan giriş yapabilecekleri bir özellik üzerine çalışmaya başlandı.

Instagram

Çift faktörlü kimlik doğrulamaya esneklik geliyor

Sosyal medya devleri, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için bazı ek doğrulama yöntemleri sunuyor. Örneğin Instagram, uzun zamandır çift faktörlü doğrulama metodu ile SMS veya e-Mail’e gelen şifreyi girmeden hesaba erişim izni vermiyor. Artık Instagram, kullanıcıların hesaplarına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla bu konuda bir esneklik adımı attı.

Artık cihazlara telefon numarası kaydedilebilecek

Artık bir cihazdan Instagram hesabınıza giriş yapmak isterseniz ve hesabınızda iki adımlı doğrulama açıksa kod sadece ilk seferde gelecek. İlk girişten sonra size telefon numaranızın hatırlanıp hatırlanmaması konusundaki fikriniz sorulacak. Eğer ki telefon numaranızın kaydedilmesini ve hatırlanmasını isterseniz hesaptan çıkıp başka bir zamanda aynı cihazdan giriş yapmanız durumunda SMS gönderimi yapılmayacak. Bu sayede daha hızlı şekilde giriş yapıp çıkabileceksiniz. Ancak uygulamanın silinip tekrar yüklenmesi durumunda SMS doğrulama istenecek.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir