Ana SayfaGüncelTelefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab açıldı

Telefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab açıldı

Facebook tarafından desteklenen telefondan müzik yapma uygulaması Collab, bugünden itibaren beta sürecinden çıkarak herkes için yayınlandı.

Platform içerisindeki kullanıcıların birbirleriyle paylaştıkları videolarla ortaklaşa müzik üretmelerine imkan veren Collab, App Store üzerinden indirilebiliyor.

Facebook Collab telefondan müzik yapmaya olanak tanıyor

Facebook bünyesindeki Ar-Ge ekibi NPE, ilk olarak mayıs ayında ortaya çıkmıştı. Koronavirüs sürecinde artan eğlence ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilen Collab, bugüne kadar sadece beta daveti ile kullanılabiliyordu.

Telefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab

Bugünden itibaren beta süreci bitti ve telefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab herkes için kullanıma sunuldu. Video yapma programlarına merakınız varsa, hemen şimdi Facebook Collab’ı akıllı telefonunuza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik yalnızca iOS’ta var olan müzik yapma uygulaması Collab’ın Android’e ne zaman geleceği bilinmiyor.

Telefondan müzik yapma uygulaması Facebook Collab, kullanıcıların telefonlarındaki üç ayrı videoyu birleştirmelerine ve bu sayede saniyeler içerisinde kısa bir müzikli video oluşturabilmesine olanak tanıyor.

Uygulama içerisinde kullanıcılarının en fazla 15 saniyelik videolar üretebilmesine izin veriliyor. Kullanıcılara göre 15 saniye sınırı, müzik yapma uygulaması olma iddiası taşıyan bir hizmet için çok az. Çünkü her seferinde, 15 saniyede istenileni ortaya koymak mümkün olmayabilir. Bu anlamda Collab’ın en önemli dezavantajının süre sınırı olduğunu belirtmekte yarar var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir