Ana SayfaGüncelTelegram, 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcı kazandı!

Telegram, 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcı kazandı!

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri WhatsApp’ın yaptığı gizlilik politikasındaki değişiklik. Şirket, yeni gizlilik politikasıyla kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağının duyurusunu yapar yapmaz duyuruyu gören kullanıcılar alternatif mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Bu olaydan en kârlı çıkan şirket ise Telegram oldu.

Telegram

WhatsApp’da olan özelliklerin daha fazlasını sağlaması Telegram’ı cazip kılıyor 

Alternatif mesajlaşma uygulamalarının en öne çıkanı şüphesiz Rusya merkezli Telegram. Telegram’da WhatsApp’ta olan neredeyse tüm özelliklerin hatta daha fazlasının olması ek olarak uçtan uca şifreli mesajlaşma sistemini kullanması insanları kendisine çekmesine yetiyor.

72 saatte 25 milyon yeni kullanıcı ile birlikte aktif kullanıcı sayısı 500 milyonu geçti

Telegram, son zamanlarda çok yüksek sayıda indirme alıyor. Telegram’ın sahibi Palev Durov, platformun yalnızca 72 saat içerisinde 25 Milyon yeni kullanıcı kazandığını açıkladı. Platforma yeni gelen kullanıcılarla birlikte Telegram’ın aktif kullanıcı sayısı 500 milyonu geride bıraktı.

İsim vermeden eleştirdi

Durov, WhatsApp’ı isim vermeden şu sözlerle eleştirdi: ”İnsanlar artık gizliliklerini ücretsiz uygulamaların bedeli olarak kullanmak istemiyor.” Ayrıca Durev, Telegram’ın özel ve güvenli bir mesajlaşma uygulaması olduğunu vurgulayarak platformun gizliliğe önem veren kullanıcılar için ”en büyük sığınak” olduğunu söyledi.

”Ekibimiz bu sorumluluğu ciddiye alıyor”

Geçmiş zamanlardan beri en çok Rusya ve İran’da popüler olan Telegram, yavaş yavaş tüm dünyada popüler olmaya başladı. Palev Durov, yaşanan bu kullanıcı ve popülerite artışının farkında olduklarını ve ekibinin ”bu sorumluluğu ciddiye aldığını” söyledi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir