Ana SayfaGüncelYouTube, Donald Trump'ın kanalını kısıtladı!

YouTube, Donald Trump’ın kanalını kısıtladı!

ABD’de geçen hafta gerçekleşen Trump yanlısı eylemler sonucunda birçok sosyal medya şirketi Donald Trump’un hesabına kısıtlamalar getirdi. Facebook, Instagram ve Twitter’ın ardından bu sefer YouTube, Trump’ın kanalına bazı kısıtlamalar getirdi.

youtube donald trump

Sosyal medya devleri bir bir Trump’ın hesabını kısıtlıyor

Geçen hafta YouTube, Donald Trump’un protestocuları ‘çok özel’ insanlar olarak nitelendirdiği videoyu yayından kaldırmıştı ancak başka herhangi bir kısıtlama uygulanmadı. ABD, 20 Ocak’ta gerçekleşecek olan başkanlık devir teslim gününe hazırlarken o güne kadar oluşabilecek her türlü şiddet, protesto engellenmek isteniyor. Facebook, Trump’ın hesabını süresiz olarak kapattı, Twitch, başkanın hesabını devre dışı bıraktı ve son olarak Twitter, Trump’ın hesabını askıya aldı. Tüm bu gelişmelerin ardından YouTube geri kalmayıp kısıtlayıcı birtakım ek kararlar aldı.

Trump’ın kanalına önemli yaptırım kararları alındı

Bugün gece saatlerinde Donald Trump’un kişisel YouTube kanalına yüklenen bazı videolar kaldırıldı. YouTube, bu konuda yaptığı açıklamada “İncelemelerimiz tamamlandıktan sonra ve devam eden şiddet potansiyeline ilişkin endişeler ışığında, politikalarımızı ihlal ettiği gerekçesiyle Donald J. Trump’ın kanalına yüklenen yeni bazı içerikleri kaldırdık diyor.

Kanalda yedi saat önce yayınlanmış bazı videolar hâlâ duruyor. Ancak kanala artık bir uyarı verildi ve kanalda “en az” bir hafta süreyle yeni video yüklemesine ve canlı yayın yapılmasına izin verilmeyecek. Videolar bulunan yorumlar kısmı da süresiz olarak devre dışı bırakıldı ve diğer platformlarda olduğu gibi, Google’ın sahibi olduğu YouTube da bunun nedenini “şiddet endişeleri” olarak gösterdi.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir