Ana SayfaGüncelTelegram, video konferans özelliğini kullanıma sunuyor!

Telegram, video konferans özelliğini kullanıma sunuyor!

Sosyal medya devi Telegram, video konferans özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda çok fazla kullanıcı kazanan şirket, sürekli kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışıyor. Pandemi döneminde evlere kapanmamızla birlikte başlayan video konferans uygulama ihtiyacına karşılık olarak birçok firma video konferans özelliğini sunmaya başlamıştı. Telegram, diğer firmalara nazaran biraz daha geç kalmış olsa da, bu özelliği getireceklerini görmek sevindirici.

Telegram

Önümüzdeki ayın ilk günlerinde kullanıma sunulacak

Önümüzdeki ayın ilk günlerinden itibaren Telegram kullanıcıları video konferans yoluyla birbirleriyle iletişime geçebilecek. CEO Pavel Durov, bu özelliğin gürültü engelleme, ekran paylaşımı gibi önemli detayları da içereceğini belirterek bir video konferans uygulamasından hiçbir eksiği olmayacağını söyledi.

Geçen yıl kullanıma sunulması planlanıyordu

Aslında Telegram, bu özelliği 2020 yılında kullanıma sunacağını söylemişti ancak sözünde duramadı. Eğer pandemi döneminde uygulamada bu özellik olsaydı belki de şu anda çok daha popüler durumda olurdu ancak geç gelmesine rağmen çok fazla kullanıcının bu özellikleri kullanacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir