Ana SayfaGüncelTikTok, arama sonuçlarına uyarı ekliyor!

TikTok, arama sonuçlarına uyarı ekliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz TikTok. Şirket, geçmiş zamanlardan bu yana şiddet ve tacizi önlemek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, kullanıcıları zararlı içerikler konusunda uyaracak bir yazı arama ekranına eklendi!

TikTok

Arama sayfasına bir uyarı yazısı eklendi

Hassas videolarda geçtiğimiz yıllardan beri bir hassas içerik ibaresi bulunuyor. Ancak arama sonuçlarında hassas içerikler hakkında herhangi bir bilgi verilmiyordu. Bugün, TikTok paylaştığı ekran görüntüsünde örnek olarak ”Korkutucu Makyaj” araması yapılınca kullanıcıların karşısına çıkacak uyarıyı paylaştı.

tiktok

Kullanıcıların karşısına çıkan uyarı yazısında TikTok, bu arama sonuçlarının bazı kullanıcılar için zararlı olabileceğine dair bir uyarı yazısı paylaşıyor. İsteyen kullanıcılar, yine de sonuçları görüntüleme imkanına sahip olacak.

Sosyal medya devleri, zararlı içerikleri engellemeye çalışıyor

TikTok ve diğer sosyal medya platformları, kullanıcıların zararlı içeriklerden korunması için sürekli mücadele etti ve etmeye devam ediyor. Geçen yıl Facebook Live platformunda yapılan intihar yayını aslında o günden sonra sosyal medya devlerinin rahatsız edici içeriklere farklı bir gözle bakmasını sağladı. Bu özellik gibi rahatsız edici içerikleri engellemeye yönelik birçok yeniliğin geleceğinden eminiz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir