Ana SayfaGüncelTikTok, bağış toplama özelliğini kullanıma sundu!

TikTok, bağış toplama özelliğini kullanıma sundu!

TikTok, şu anki Covid-19 pandemi döneminde kullanıcıların hayır kurumlarına bağış yapmasını kolaylaştıracak bir özelliğini duyurdu. TikTok, bugün uygulamadaki içerik oluşturucuların hayır kurumlarına destek yapması amacıyla videoları ve canlı yayınlarında kullanabilecekleri yeni bir ”Bağış Yap” butonunun lansmanını gerçekleştirdi.

TikTok

Bu lansman sırasında çıkartmaların CDC Vakfı, James Beard Vakfı, Gezici Yemekler, MusiCares, Ulusal PTA, Ulusal Restoran Derneği Eğitim Vakfı, Çocuklar Aç Değil ve Aktörler Fonu gibi kurumları desteklemekte kullanılacağı belirtildi.

Bu çıkartmaların kullanım yöntemi diğer çıkartmalardan çok farklı değil. Bu çıkartmaları videolarınıza veya TikTok canlı yayınlarınıza ekleyebilirsiniz. Bu çıkartmalara dokunan kullanıcılar bağış yapabilecekleri bir sayfaya yönlendiriliyorlar. Kullanıcı açılan ekrandan istediği hayır kurumuna bağış yapabilir.

Bağışlar, bağış işlemleri için ödeme işlemlerini yürüten yardım bağış toplama platformu Tiltify tarafından yapılmaktadır. Tiltify, daha önce Twitch platformu ile de çeşitli girişimlerde çalışmış ve canlı yayınlara bağış yapma konusunda tecrübeli bir firmadır.

TikTok

Bu hayır kurumlarına destek projesi çoğu sağlıkçı tarafından da olumlu yönde karşılandı. Tıp uzmanları, bu projenin Covid-19 aşı çalışmalarına maddi destek olarak çalışmanın daha hızlanmasını sağlayabileceğini aktardı.

TikTok

Bu bağış çıkartmalarını birçok ünlü isim de kullanarak bu bağış kampanyasına desteklerini bildirdiler. Siz de isterseniz TikTok videolarınıza veya canlı yayınlarınıza bu bağış çıkartmasını ekleyerek sevenlerinizi bağışa teşvik edebilirsiniz.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir