Ana SayfaGüncelFacebook, Messenger Rooms ile rakiplerini eziyor!

Facebook, Messenger Rooms ile rakiplerini eziyor!

Evde kaldığımız şu zamanlarda işlerimizi uzaktan halledebilmek için video konferans uygulamalarına başvuruyoruz. Facebook, geçtiğimiz günlerde duyurduğu video konferans uygulaması ile çok ciddi derecede bir başarı yakaladı.

Messenger Rooms, Facebook’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı video konferans platformu. Bu platformda 50 kişiye kadar video konferansları ücretsiz ve süre kısıtlaması olmadan yapabiliyorsunuz. Üstelik herhangi bir hesabınızın olması da gerekmiyor.

Messenger Rooms

Facebook Zoom’u yakalıyor

Covid-19 pandemi döneminde önemli ölçüde popülerlik kazanan video konferans uygulamalarının başında şüphesiz Zoom geliyor. Facebook, Messenger Rooms ile video konferans uygulamaları arasında zirveye doğru tırmanıyor. Çünkü platform tanıtıldığından beri çok hızlı bir şekilde kullanıcı artışı yaşıyor.

Uygulamadan size verilecek davet bağlantısı sayesinde WhatsApp, Instagram, Facebook gibi istediğiniz her yerden bir link sayesinde toplantılarınıza kişileri davet edebilirsiniz.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, açtığınız Messenger Room konferanslarının Facebook hesabınızda ekli olan arkadaşlarınızda da gözükeceğini, bu sayede arkadaşlarınızın da sizin onayınızla konferansa katılmasına olanak tanıyacaklarını da söylemişti.

Facebook ‘un Messenger Rooms uygulaması güvenli ve gizliliği koruyor

Şirket tarafından bu uygulama için şu sözler kullanıldı:

Facebook’un gizlilik sorumlusu Erin Egan uygulama hakkında yaptığı açıklamalarda ”Uygulama, varsayılan gizlilik ayarları uygulama deneyiminizi en iyi şekilde yönetmek için ayarlandı.” Yani varsayılan gizlilik ayarları Messenger Rooms uygulamasını kullanırken hiçbir sorunla karşılaşmamanız için ayarlanmış. Facebook, bu uygulamayla video konferans sektöründe çok büyük pazar payı istiyor gibi gözüküyor.

Kaynak 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir