Ana SayfaGüncelTikTok, Beğenmeme Düğmesi ve Daha Büyük Video Açıklamaları İçeren Büyük Güncellemeleri Duyurdu

TikTok, Beğenmeme Düğmesi ve Daha Büyük Video Açıklamaları İçeren Büyük Güncellemeleri Duyurdu

Popüler video oluşturma uygulamasının kullanıcılar için bir dizi yeni güncelleme başlattığı görüldüğünden, TikTok son zamanlarda yükselişe geçti.

Yeni başlayanlar için, uygulama yeni bir beğenmeme düğmesinin başlatılmasından bahsetti. Bu, dünya çapındaki izleyiciler için kullanıma sunuldu ve uygulamada tanık olunan alakasız yorumları kesinlikle özetleyecektir.

Bu özelliği Yorumlar bölümünde bulabilirsiniz ve bu yılın Nisan ayında bu özelliği ilk kez duymamıza rağmen, şimdi kullanıma sunulduğunu görmek harika. Fikir, uygulamada nezaketi teşvik etmek, uzmanları talep etmektir.

Bakın, tüm inisiyatif sadece alakasız değil aynı zamanda uygunsuz yorumları belirlemektir. Bu sayede kullanıcılar bir konu hakkında daha iyi geri bildirimde bulunabilmekte ve ayrıca yorum bölümünü daha iyi hale getirebilmektedir.

Bir kullanıcı yorumu beğenmemeyi seçtikten sonra, uygulamasında bildirimi yalnızca kendisi alacak. Bu, içeriğin sahibi ve diğer izleyici üyeleri gibi diğerlerinin bilgilendirilmeyecekleri anlamına gelir. Dolayısı ile bu özellik ile toplumda herhangi bir nefret duygusu oluşmayacaktır. Benzer şekilde, içerik oluşturucuların alıcı tarafta olmaları durumunda morallerinin bozulmasına gerek yoktur.

Kendi ‘beğenmeme’ eylemini geri almak isteyen herkes bunu yapabilir ve bu, diğer uygulamalarda görülen beğenmeme eylemlerine çok benzer hale getirir. TikTok bir süredir bu özellik üzerinde çalışıyor ve bunu ilk fark eden sosyal medya uzmanı Matt Navarra sayesinde haberlerin halka açılması harika. Ancak unutmayın, gönderide toplam sayı görünmediğinden, alınan toplam beğenmeme sayısını görebilirsiniz.

Sıradaki uygulama, video açıklamalarının uzunluğunu artırdıklarını ortaya koyuyor. TikTok, tüm fikrin, kullanıcılar arama yaparken bunu yapmak için harika bir fırsat olduğu için içerik oluşturucuların içeriğini daha iyi optimize etmek olduğunu söylüyor. Ve Matt Navarra sayesinde , artışın küçük olmadığı konusunda

sizi haberlerden haberdar etmek istiyoruz . Bu önemli ve bununla 2200 karaktere kadar bir artış demek istiyoruz! Gördüğünüz gibi sadece 300’de durmadan önce, bu bir mega değişiklik.

Uygulama, arama yapmanın daha kolay olacağı gerçeğinin yanı sıra, kullanıcılarına hangi video içeriğini önermek istediğini belirlemek için yazılan metni de kullandığını söylüyor. Matt Navarra’nın açıkladığı gibi, bu uygulamadaki içerik oluşturucular için önemli bir haber ve TikTok’un bir arama motoruna dönüşmeye daha meyilli olmasının yolunu açabilir. Sonuçta, videolarınızı en kullanıcı dostu şekilde aramaktan daha iyi ne olabilir?

Değişiklik ilk olarak Haziran ayında konuşulmuştu ve şimdi sürüm başladı. Bu nedenle, daha iyi etkileşim arayan bir içerik yaratıcısıysanız, başkalarının ilişki kurabilmesi ve bir görünüm sunabilmesi için şehriniz veya eyalet adınız gibi daha fazla anahtar kelime eklediğinizden emin olun.

Son olarak uygulama, içerik oluşturucuların daha fazla konukla canlı yayına geçmesine olanak tanıyan başka bir heyecan verici özelliği kullanıma sundu.canlı yayınları sırasında. Birçok kişinin bayılacağı yenilikçi bir çoklu konuk özelliğidir.

TikTok, yeni bir beş konuk sınırı ekliyor ve her birinin davete katılıp hemen katılabilmeleri için kendi ayrı kutusu var.

Geçen yıl Temmuz ayında TikTok, bir konuğun canlı yayına katılmasına izin vereceğini, ancak o zaman sadece bir kişiyle sınırlı olduğunu söyledi. Ancak beşe izin verildiğini görmek, kesinlikle birçok kişinin bölünmüş ekran modu aracılığıyla takdir edeceği büyük bir sıçrama.

Markalar söz konusu olduğunda, ürünleri teşhirde sergileme veya diğer içerik oluşturucularla işbirliği yapma ve daha fazlası için artık daha fazla şansa sahip olabilirler. Bu nedenle, herkes için dağıtım başladığından beri bir göz atın.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir