Ana SayfaGüncelWhatsApp Android Kullanıcıları İçin Yeni Güncellemeyi Duyurdu

WhatsApp Android Kullanıcıları İçin Yeni Güncellemeyi Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi WhatsApp, kullanıcılarını tam bir heyecan içinde bırakan bazı güncellemelerin ipuçlarını verdi.

Aşağıdaki güncellemede, WhatsApp, android kullanıcılarının bir android tableti farklı cihazlara dayalı olarak mevcut WhatsApp hesaplarına bağlayabilecekleri yeni sürümü yayınlamaya hazır.

Bu güncelleme, şu anda bazı beta test kullanıcıları için kullanılabilen tamamlayıcı mod – tablet desteği olarak adlandırılmıştır. WaBetaInfo’ya göre , Android cihazlar 2.22.21.5 ve 2.22.21.6 ile uyumlu olacak.

Sızıntıya göre, aşağıdaki özellik hala geliştirilme aşamasındadır ve yakında android kullanıcılarına sunulacaktır. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını Android sekmesi veya TV gibi herhangi bir ikincil cihaza bağlayabilir.

Şu anda WhatsApp’ın 2 milyardan fazla kullanıcısı var. Arkadaş modu özelliği, kullanıcısını yeterince akıllı hale getirme potansiyeline sahip olduğu için şirkete yardımcı olabilir. Aşağıdaki güncelleme ile kullanıcılar Whatsapp’ı aynı anda 4 cihaza kadar kullanabilecekler. QR kodunu tarayabilirler ve sohbetleri her yerde görünür.

QR kodunu taramak için kullanıcının WhatsApp ayarlarını açması, cihazları bağlaması ve sohbetleri diğer ikincil cihazlara bağlamak için QR kodunu taraması gerekir.

Daha fazlasını eklemek için, bir kullanıcı sohbetleri senkronize ettikten sonra, ister Android sekmesi ister Apple iPhone olsun, bağlı cihazda WhatsApp’ı kullanabilir. Ayrıca, sohbetler esas olarak birincil cihazla senkronize edildiğinden, kullanıcı aktif bir internet bağlantısı olmadan WhatsApp’ı kullanabilir.

Bunun yanı sıra, WBI raporuna göre, şu anda yalnızca birkaç beta test kullanıcısı için mevcut olduğundan, birkaç değişiklik yapılması gerektiğinden güncelleme hala değerlendirme aşamasındadır. Rapora göre, eşlik eden bir cihazda canlı konum yakalama, daha iyi IDE ve bir destek sistemi gibi gelişmiş özellikler bu güncellemede henüz mevcut değil.

Aşağıdaki güncelleme, WhatsApp güncellemelerinin tarihinde büyük bir geri dönüş olabilir, çünkü kullanıcılar uygulamayı 4 cihaza kadar bağlayabilir ve aynı anda kullanabilir.

Geliştirme ekibi, bu özelliğe ek iyileştirmeler ve ilaveler ararken gelecekteki zorluklar için umutlarını yüksek tuttu. Daha iyi destekleyici bir ortamdan daha iyi ve yükseltilmiş bir sürüme kadar, WhatsApp gelecekte kullanıcılarını çok sık şaşırtmaktan heyecan duyuyor.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir