Ana SayfaGüncelTikTok CEO'su, ifade verecek!

TikTok CEO’su, ifade verecek!

TikTok CEO’su Shou Zi Chew, 23 Mart’ta Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önünde ifade verecek. Chew, uygulamanın gizlilik ve veri güvenliği önlemlerini, çocuklar üzerindeki etkisini ve Çin ile (ana şirket ByteDance’in merkezinin bulunduğu) bağlarını tartışacak. Bu, Chew’in bir kongre paneli önünde ilk kez ortaya çıkması. TikTok’un güvenliği ve Çinli yetkililerle ilişkisi son birkaç yıldır ABD’li yetkililerin dikkatini çekti. Ancak CNBC’nin bildirdiği gibi, ABD ile TikTok arasındaki tartışmalar durmuş gibi görünüyor.

tiktok

İlişki birkaç yıldır güvencesiz bir ilişki. Şirket, ABD kullanıcı verilerini yerel Oracle sunucularında depolayarak ve bu verileri ABD ve Singapur’daki kendi sunucularından silerek endişeleri gidermeye çalıştı. Bununla birlikte, TikTok’un birkaç gazetecinin verilerine erişen dört çalışanı (her biri Çin ve ABD’de) kovmak zorunda kalması gibi diğer hikayeler yardımcı olmuyor. Gazetecilere sızıntı kaynaklarını aradıkları söyleniyordu.

Ayrıca Aralık ayında, milletvekilleri tarafından kabul edilen bir mamut harcama tasarısı, TikTok’un federal hükümete ait cihazlardan yasaklanmasını içeriyordu. Bununla birlikte, başkanın sosyal ağınABD varlıklarını elden etmesi için bastırdığı Trump yönetimi sırasındaki en düşük ilişkiden bu yana çözüldü.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir