Ana SayfaGüncelTikTok Haber Tüketimi 2020'den Bu Yana %50 Arttı

TikTok Haber Tüketimi 2020’den Bu Yana %50 Arttı

TikTok, dünyadaki en alakalı ve en hızlı büyüyen sosyal medya ve video akışı uygulamalarından biri olarak yerini sağlamlaştırdı, ancak aynı zamanda her şeyin düşünüldüğü ve dikkate alındığı bir haber kaynağı olarak da kendine yer buluyor. 2020’de ABD merkezli TikTok kullanıcılarının yaklaşık %22’si uygulamayı kendileriyle ilgili haberleri bulmak için kullandıklarını söyledi.

Tüm bunlar söylendikten ve artık ortadan kalktıktan sonra, 2022’de bu sayının %33’e çıktığını belirtmek önemlidir. Bu, ABD merkezli her üç TikTok kullanıcısından birinin uygulamaya gittiği anlamına geliyor. ve onları haber kaynaklarına bağlamak için ona güveniyor, diyor Pew. Çoğu sosyal medya platformu, bunları düzenli olarak haberler için kullanan kullanıcı sayısında bir düşüş gördü, ancak durumun böyle olmasına rağmen TikTok bu daha geniş eğilimin tersini görüyor gibi görünüyor.

Örneğin, Twitter, 2020’de kullanıcılarının %59’u tarafından düzenli haber güncellemeleri için kullanılıyordu. Bu sayı 2022’de %53’e düştü. Facebook’un düşüşü, aynı iki yılda %54’ten %44’e çıkarak daha da sert oldu. dönem. Reddit %42’den %37’ye beş puanlık bir düşüş gördü ve Snapchat’in payı da %19’dan %15’e 4 puan düştü.

Bu sayılarda herhangi bir artış gören sadece iki platform daha var: Instagram ve Twitch. Bununla birlikte, Instagram %28’den %29’a yalnızca bir puanlık bir artış gördü ve Twitch de %11’den %13’e yetersiz bir iki puanlık artış elde etti.

Bu, TikTok’un büyümesinin, insanların gerekli haber güncellemelerini almak için sosyal medyadan uzaklaştığı bir dünyada aykırı olduğunu gösteriyor. Diğer tüm platformlar, bu tür bir kullanıcı sayısının ya düştüğünü, durduğunu ya da çok düşük puanlarla arttığını gördü. Bunun TikTok’un diğer platformlardan pazar payı alacağı anlamına gelip gelmediği henüz belli değil ve önümüzdeki yıllarda bunun nasıl oynanacağını görmek ilginç olacak.

 

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir