Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTikTok ırkçılığa karşı mücadele başlattı

TikTok ırkçılığa karşı mücadele başlattı

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada siber zorbalık ve ırkçılık ciddi problemler haline geldi. Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, antisemitizm karşıtı yeni bir mücadele başlattı.

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan TikTok, insanları bilinçlendirmek için başlattığı çalışma hakkında açıklamalarda bulundu.

TikTok ırkçılığın karşısında!

Sosyal medya platformu açıklamasında, “Antisemitizmin bütün biçimlerini kınıyoruz. Holokost’un inkarı ya da Yahudi topluluğuna yönelik diğer herhangi bir nefret söylemi de dahil olmak üzere, antisemitik içerikleri ve hesapları platformumuzdan kaldıracağız. Bunun için geliştirdiğimiz teknolojileri ve görevlendirdiğimiz moderasyon ekiplerini devreye soktuk.” ifadelerini kullandı.

Holokost’a karşı kullanıcılar bilgilendirilecek

TikTok, kullanıcılarını  UNESCO’un yöneticiliğini yaptığı ve Holokost karşıtlığı hakkında geliştirilen bir web sitesine yönlendirmek için afiş yayımladı. TikTok kullanıcıları, Holokost hakkında arama yaptıkları zaman ilk olarak bu afiş ile karşılaşacak.

Platform, ileriki zamanlar için ile ilgili etiketlerin kullanıldığı videoların altına kalıcı banner ekleyeceğini de bildirdi. Söz konusu banner, kullanıcılara bilgi vermek için web sitesine yönlendirecek.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir