Ana SayfaGüncelWhatsApp, iki aşamalı doğrulama özelliğini test ediyor!

WhatsApp, iki aşamalı doğrulama özelliğini test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri şüphesiz WhatsApp. Şirket, son zamanlarda kullanıcı deneyimini ve güvenliğini iyileştirmek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, WhatsApp’ın web sürümüne ve masaüstü uygulamalarına güvenlik amaçlı bir yenilik getirildi. İşte o yenilik

whatsapp iki aşamalı doğrulama

WhatsApp, çift aşamalı kimlik doğrulama için çalışmalara başladı!

Özellikle ortak kullanım alanlarında bulunan bilgisayarlarda iş yapıyorsanız bir gün WhatsApp Web’i açık bırakıp gitme ihtimaliniz bulunuyor. Dünya üzerinde bunun bir çok örneği var ve bu kişilerin bir kısmı haberleri bile olmadan dolandırıcılık suçu ile suçlanıyorlar. WhatsApp, bugün bunu önlemek ve bu tür olayların önüne geçmek amacıyla Web ve Masaüstü uygulamalarına girişte çift aşamalı kimlik doğrulama özelliğini aktif hale getirmek için çalışmalara başladı.

Pin kodu ile giriş yapılabilecek

Bu özellik sayesinde artık WhatsApp Web veya Masaüstü uygulamasını kapattıktan sonra tekrar açmak isterseniz sizin belirleyeceğiniz PIN kodu ile giriş yapmanız gerekecek. PIN kodunu girdikten sonra ise uygulamayı kapatana kadar sizden herhangi bir pin kodu sorulmayacak. Birkaç yıldır hali hazırda Touch ID ve Face ID ile girişe izin veriyor. Bugünden itibaren Touch ID ve Face ID kullanmayan cihazlar da bu güvenliğe erişebilecek.

Eğer dilerseniz bu özelliği kapatma seçeneğine de sahip olacaksınız. Özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir