Ana SayfaGüncelTikTok, kullanıcılarını 'Hikayeler' izlemeye zorluyor!

TikTok, kullanıcılarını ‘Hikayeler’ izlemeye zorluyor!

2021 yılında rekor kıran TikTok, diğer sosyal medya platformlarından ilham alarak pek çok yeni sistem geliştiriyor. Geçen yıllarda Instagram ‘Hikayeler‘ özelliğinin benzerini tanıtan TikTok, yeni güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

‘Hikayeler’ özelliği daha yaygın hale gelecek

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan TikTok, yeni güncelleme ile birlikte ‘Hikayeler’ özelliğini ‘Sizin İçin’ akışında bulunduracak. Sosyal medya danışmanı olan Matt Navara tarafından bildirilen bu özellik ile Keşfet‘te gezinirken karşı karşıya kaldığınız bir hikaye, mavi etiketle karşınıza çıkacak.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/TikTok-kullanicilarini-Hikayeleri-izlemeye-zorluyor.png

Snapchat ve Instagram’da da olduğu gibi TikTok, hikayelerde yer alan fotoğraf ve videolar 24 saat sonra yok olacak. Bundan birkaç ay önce kullanıcılar sadece takip ettikleri kişilerin hikayesini görüyorken, son güncellemeyle birlikte herkese açık olan hikayeler, tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/TikTok-kullanicilarini-Hikayeleri-izlemeye-zorluyor-3.jpg

Yeni güncellemeyle birlikte TikTok’ta hikaye eklemek için “+” tuşuna basılacak. Aynı zamanda artık anasayfada aşağı inerken hikayeleri de izlemeniz gerekecek. Şirketin yeni hikaye oluşturma modu için vermiş olduğu ‘Hızlı‘ adlandırması da isim konusunda bir kesinliğin olmadığını düşündürüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir